Místo bydliště: Valašské Meziříčí
Věk: 27

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nejvíce mě překvapil Javornický hřeben v okolí kaple sv. Huberta se super výhledy na obě strany. A taky výhled od rozhledny Štiavnik na Strážovské vrchy a Malou Fatru. Jahodný a okolí jsou fajn kopce, výhledy tam ale bohužel moc nebyly.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Nejvíc mi asi daly zabrat Pustevny. Výjezd nebyl tak náročný, ale bylo to po práci v podvečer a bylo chladno. Paradoxně jsem si moc neužil cestu zpět do Valmezu přes Prostřední Bečvu, kdy už se projevovala únava po dni. Taky jsem si hezky máknul v blátě kolem Jahodného.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Na 13.

Jakým způsobem jsem zdolával(a) vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Kombinovaně podle situace. Většinu vrcholů sám, jinak se našli 2 kamarádi a žena, kteří si se mnou pár vrcholů dali. Musím se ale přiznat, že jsem se nakonec ke zhruba polovině vrcholů přiblížil. Nakonec vše zdoláno na XC horáku.

Kolik jsem během zdolávání najel(a) kilometrů?

Cca 560.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Při vyjížďce na Hradisko jsme se s kamarádem zajeli podívat na skokanské můstky v Rožnově, jak že to tam vlastně vypadá. Bylo to tuším někdy v květnu/červnu. A zrovna tam byly různé skupiny malých skokanů a vypadalo to, že se připravují na závod. Bylo vtipné pozorovat skákat malé mimoně, jak balancovali při dopadu, po dojezdu se vyvalili na bok a pak horko těžko vzali lyže delší než jsou oni sami a šli se opět potácet směrem na můstek. Následně nás překvapil prudký stoupák na Hradisko. Plánovali jsme pokračovat na Vidče přes Penzion Hradisko. Penzion jsme se rozhodli objet dokola po modré turistické trase. Sice je to delší, ale o to horší cesta. Pod koly kořeny, všude kolem kopřivy :D. Tak jsme si trochu zanadávali, že jsem to troubové nezkusili střihnout přes areál Penzionu. Nevadí. Aspoň nebyla nuda.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

S rostoucí popularitou VKV přibývá i jejich držitelů. Přibývá kategorií, dělá se různý doprovodný program takže super. V tuto chvíli konkrétní nápad na vylepšení nemám. Spíš si myslím, že tento vzestupný trend je těžké udržet dlouhodobě. Takže si hlavně přeju, aby se tato iniciativa a výborná myšlenka co nejdéle udržela alespoň na současné úrovni ;-).

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Třeba rozcestí u Mrnuštíků nad Oznicí.