Místo bydliště: Klecany
Věk: 46

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Výhled se mi letos nejvíce líbil z Kunovické hůrky, i když každý vrchol s výhledem byl parádní. K tomu dopomohla i aplikace Peak Finder, která výrazně vylepší vjem z vyhlídky, když rozpozná všechny viditelné kopce a jejich nadmořské výšky. Jednoznačně nejhorší byla Stezka Valaška, kde jsem se zdržel jen pár vteřin a ihned pokračoval směr Martiňák – nikdy více!

Který vrchol byl nejnáročnější?

Psychicky jednoznačně Stezka Valaška, a to přesto, že jsem tam dojel v době, kdy tam neproudily davy lidí. Z kola jsem tak mohl slézt až u této přírodu hyzdící stavby.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Poprvé jsem byl na sedmi.

Jakým způsobem jsem zdolával(a) vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Všechny vrcholy byly objety na celoodpruženém kole Wilier a ve většině případů jsem jel sám. Letos jsem byl bohužel většinu času od jara do podzimu někde v zahraničí, takže jsem musel využít i přiblížení autem.

Kolik jsem během zdolávání najel(a) kilometrů?

Nevím, většinu výletů jsem sice měřil mobilem, ale kvůli tomu, že v některých případech jsem se přiblížil autem, tak to nemá smysl uvádět.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Krušná chvíle nebyla asi ani jedna, spíše by se našly nějaké veselé. Např. v sobotu 24. srpna jsem se zúčastnil 15. Valašského MTB orienťáku na Horní Bečvě, a když jsme po hřebenu projížděli mezi dvěma soutěžními vrcholy, míjeli jsme Benešky. Kupodivu jsem si vzpomněl, že jsou asi ve VKV 2019, takže jsem se u nich nechal vyfotit. Vznikla z toho jediná fotka s přilbou na hlavě.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Koncepce je výborná, nic bych na ní neměnil. Jen by stálo za úvahu, zda mezi vrcholy řadit cokoliv z Radhošťského masívu. Nový nesmysl Stezka Valaška byl omyl a tuto zhůvěřilost (obdobně Pustevny) bych navždy vyloučil ze všech kategorií VKV. Pro „závodníky“, kterým jde o přejezd všech vrchoů v co nejkratším čase, bych navrhoval start a cíl na jednom místě (stejně jako to uvádel Petr Brinček) – nejlépe Vsetín, nebo Valašské Meziříčí.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Makyta (923 m) https://mapy.cz/s/mecudecusu
Miloňová (846 m) https://mapy.cz/s/jocugobabu
Opětovně Svinec (546 m) https://mapy.cz/s/lujecetaje