Místo bydliště: Nový Jičín – Kojetín
Věk: 30

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nejvíce se mi líbilo asi na Marušce, mám to tam zkrátka rád. Nejméně se mi líbilo na požární věži Štiavnik, protože výhled opravdu za ten sjezd a následný výjezd nestál.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Letos byla nejhorší věž Štiavnik, protože to byl poslední kousek první den a psychicky to bylo strašné, když jsme jeli nekonečné stoupání ze Sedla pod Lemešnou na Kasárna, pak dolů k věži a nakonec zase zpět na Kasárna.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Celkem 8 kousků. Stále jich je překvapivě dost.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Letos bylo v plánu dát s kamarády „VKV na jeden drc“. Což znamenalo dle plánu v pátek ráno vyjet a v neděli večer přijet domů jako držitel VKV s 384 km a 7240 výškovým metrů v nohách. Jak už to bývá, plány jsou jedna věc, realita věc druhá. Už první den cestou začal mít kolega technické problémy s kolem. Druhý den ráno jsem zjistil, že se stala chyba v plánování a nějak mi vypadly Benešky, tzn., že se nám měla prodloužit trasa a už v tuto chvíli nám bylo jasné, že náš plán asi padne. Kolegovy technické problémy byly stále horší, až už nešlo pokračovat dále, proto nás na nějaký čas opustil. Pokračovali jsme tedy vstříc svému cíli již jen ve dvou. Čas ale tlačil víc, než bychom si přáli a tak jsme museli improvizovat a 2 vrcholy vynechat. Další den jsme opět trošku improvizovali a později jsme se opět sjeli s kolegou, který vyměnil materiál, a už nám to zase společně jelo. Večer nás ještě chytla bouřka pod Soláněm, kde jsme asi hodinu čekali, než to přejde. Poté následovala zasloužená odměna na Soláni a se 17 vrcholy, 385 km, 8600 výškových metrů v nohách jsem v neděli večer dorazil domů. Zbývalo se časově sladit a dorazit zbývající 3 kousky. To už byla bezproblémová pohoda. 🙂 Kluci díky za společnost a morální podporu! Sám bych to takovýmto stylem nezvládl.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

Během 5 etap jsem najel cca 518 km a nastoupal 11 281 m.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

V prvních 3 dnech mě potkaly 2 defekty a schytal jsem 1 žihadlo. Ale nejkrušnější chvíle přišly až druhý den po zdolání první „várky“, dostal jsem totiž svalovou horečku. 🙂

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Nic mě nenapadá, je to super projekt, díky za něj!

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Zase bych si přál Dušnou, třeba se mi to jednou splní. 🙂

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Hlavně být zdravý a užívat si každou volnou chvilku na kole a v přírodě, s těmi správnými lidmi.