Místo bydliště: Vsetín
Věk: 44

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Je těžké vybrat nejlepší vrchol. Nejvíce se mi asi líbilo na Kamenárce, přestože horní část od červené značky se na kole jet nedá a z vrcholu je jenom částečný výhled. Je tam ale krásná příroda, neskutečný klid a zajímavá cyklistika po červené od Dlouhé k rozcestí u pramenu Jičinky. Neoslovila mě Hložecká kaple, která je sice sama o sobě zajímavé místo, ale jako cyklista jsem si cestu k ní (od Jelenovské) a od ní (do Křekova) neužíval. Částěčně to zachraňovaly hezké výhledy nad Lipinou a Křekovem.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Nejnáročnějším vrcholem byl Kmínek, ale to hlavně proto, že jsem na něj jel z Lysé hory a ten den jsem ještě pokračoval na Štiavnik, což dohromady udělalo 182 km. Navíc cesta po červené značce mezi Hluchankou a Kmínkem není právě moje oblíbená.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Poprvé v životě jsem byl na Hradisku, Oškerových pasekách, Štiavniku, Pardusu, Strážce, Janově hradu, Kamenárce a u Hložecké kaple.

Jakým způsobem jsem zdolával(a) vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Všechny vrcholy jsem zdolal z domu, a kromě Kohútky, kterou jsem 1.4. zdolal na silničním kole, jsem všechny ostatní vrcholy zdolal na MTB.

Kolik jsem během zdolávání najel(a) kilometrů?

Celkem jsem při 12 vyjížďkách najel 836.60 km a nastoupal 16 369 výškových metrů.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Letos se mi veselé nebo krušné historky vyhýbaly. Za úsměvné považuji to, že VKV jsem vlastně nejezdil plánovaně. Rozhodl jsem se, že když pojedu přes některý z vrcholů, pro jistotu se tam vyfotím. Na konci září jsem si všiml, že mi chybí asi jenom 7 vrcholů, tak jsem se VKV rozhodl dojet, což se mi podařilo během 11 dnů v říjnu.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Nenapadá mě nic, co bych na VKV měnil. V průběhu let se z VKV stala parádní akce, velmi dobře organizovaná, se spoustou doprovodných akcí, inspirace a motivace pro cyklisty všech věkových kategorií. Takže bych na tomto místě spíše moc poděkoval všem těm, kteří se na chodu VKV podílejí.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Je těžké vymyslet vrchol, který ve VKV třeba ještě nebyl, je zajímavý a stál by za zařazení do některého ročníku. Šel by třeba Požár, Smrk, Skalka (nad Kunčicemi pod Ondřejníkem), Cábské jezírko, Medůvka, Čarabovská (nad Oznicí), Obřany, Bařinka, Šerklava, Čerňava, …