Místo bydliště: Kateřinice u Vsetína
Věk: 42

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

 Nejvíc Januv hrad u Vizovic – příjemné místo na relax, slacline, houpačka, ohniště (vědět to, beru špekajdy) a je vidět, že se místní snaží z toho udělat prima místo. Rovinka na kopci s nádherným výhledem.
 Nejmíň asi Kamenárka – jela jsem od pramene Jičínky, ztratila se mi značka (modrá) a vzala jsem to šupem do kopce. Znova jsem našla modrou, ale zas jsem ji ztratila a samotný vrchol špatně značený – nečitelná cedulka na stromě. Vyvážil to luxusní sjezd po červené úbočím hory – ten fakt stojí za to

Který vrchol byl nejnáročnější?

Asi Pardus – tlačila jsem svoje a synovo kolo a navíc se mu řetaz zasekl do středového kola tak nešťastně, že jsme museli najít pomoc u náhodně projíždějícího auta (což sami uznáte, byla v té odlehlé končině, fakt náhoda)

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Na většině, proto mě VKV tak lákají. (samozřejmě ty známé a kolem bydliště mám už několikrát zmáknuté – Cáb, Lysá, Nivka, Maruška, ale paradoxně na Kunovské Hůrce jsem nebyla)

Jakým způsobem jsem zdolával(a) vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Po loňské premiéře jsem zlákala i děti, takže velkou část z domu, zpočátku se všema třema dětma (a nemáme nosič na kolo za auto, tak jsme se ani přiblížit nemohli), později pouze se starší dcerou (zbytek měl jiné aktivity a povinnosti) a ten poslední už sama. Přiznávám, ke konci zbyly odlehlé vrcholy u slovenských hranic, kam jsme se přiblížily autem s kolama v kufru (dvě tam nějak napasuju). Bydlet uprostřed regionu, tak je dáme všechny bez přiblížení

Kolik jsem během zdolávání najel(a) kilometrů?

Přestal mi měřit ke konci tachometřík, ale cca 600 km to bylo.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)

Jeli jsme s dětma na VrchHůru. Všechny tři zdárně zvládly přejezd z cyklostezky k Nové/frekvence aut a ohleduplnost řidičů katastrofální/, odkud jsem naplánovala odbočit za kolejema vlevo a přes Medůvku, kde měly svůj dětský vrchol, to dát do cíle. Bohužel jsem neomrkla souřadnice dopředu a tak děti remcaly a stávkovaly celou cestu do toho šíleného kopce (na to, že dole byla cedulka, že jde o extrémně náročnou cyklotrasu, mě neupozornily, byť ji četly), já tlačila svoje kolo + kolo toho nejmenšího, který to nedával, kameny nám klouzaly pod nohama, konec kopce v nedohlednu. Fakt zničená jsem vytlačila kola na kopec a to nejmlaší se sladce zeptalo: „Mami, proč jsi tak zpocená a červená, dyť to nakonec nebylo tak strašné“. Asi jsem se moc nesmála….
A co se mi nelíbí jsou pejskaři, kteří nechají běhat psy volně. Na Beneškách jsme potkali kolegu z VKV, seděl v pergolce, odřený nos. To horší bylo ale pod helmou – když ji sundal, měl na hlavě vydřené/spálené dva pásky z helmy – ty, co jsou nahoře zevnitř. Samo že neuvázaný pes, který mu způsobil slušný pád při sjezdu…myslím, že měl i otřes mozku (nemluvím o psovi). Ještě, že kluci byli dva a věřím, že dobře sjeli minimálně na ty Bečvy.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Nic, jsou nejlepší takové, jaké jste je udělali a jaké si to udělají účastníci. My se bavili připravováním trasy, realizací, lidma kolem a to prostě naplánovat nejde. Kolo a hory jsou nejlepší kombinace, vracím se vždycky zničená a nabitá energií.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Čertův kámen nad Podolím směr Rajnochovice – po prokácení lesů kolem superní vyhlídka
Kuželuv památník mezi Rajnochovicema a Lázema, krásné vřesoviště po cestě z Bílové
Křížový nad Ratiboří
„U Šutery“ – Poruba mezi Hošťálkovou a Ratiboří
Čečetkov v Kateřinicích
Bludný
Pomník kazatele Maniše v Kobelném (Ratiboř)
Háje – u Lázů – je tam kazatelnička
Pro děti třeba pomníček partyzána Borise v Ratiboři, Hájenka v Semetíně
V případě zájmu písnu osvědčenou cestu