Místo bydliště: Jablůnka
Věk: 40 let

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

NEJVÍCE: Asi nejvíce se mně líbil ne vrchol, ale vrcholy po trase: Bystřička přehrada – Zřícenina nad Rožnovem – Pustevny – Martiňák – chata Kmínek – Benešky – Soláň – Cáb. A proč se mně tato trasa líbila nejvíce? Protože na ni bylo hodně vrcholů z VKV 2019 a vedla pouze minimálně po frekventovaných cestách. Jinak rozhodně je parádní Pardus a jeho okolí. Strážka poskytuje krásný rozhled do okolí a od té doby co jsem ji navštívil v rámci VKV2019, ještě několikrát jsem si na ni vyjel. Když si člověk sedne na zdejší lavičku a hledí do blba, je to taková pohoda.
NEJMÉNĚ: Rozhodně jsem proti vrcholům typu Lysá hora a Pustevny. Na Lysou mně předjelo 8 lidí na elektrokole (nic proti elektrokolům), což beru jako velký záškrab do osobního ega  . Pustevny? Tak to je snad zřejmé. Kdo se chce na kole prodírat davem lidí až ke stezce Valaška, navíc s kolem v ruce? Od toho máme čtvrteční akce v Kauflandu. Pojďme si užívat vrcholů neprofláklých, s krásnými výhledy a dál poznávat přírodu Valašska. Nemusíme nutně na vrcholy s přeplněnou hospodou, mezi lidi, kteří jsou tam většinově omylem. Třeba nedaleký Bobek v loňském roce byl úplně parádní.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Asi nejnáročnější byla Lysá, protože je nejdál z mého bydliště. Z časových důvodů jsem na ni navíc jel v týdnu až po práci a vracel se za úplné tmy. Kapličky nad Valašskou Senicí a Kloboukama super, ale doprava tam a zpět na kole je taky problém. Takže buď si to člověk udělá extrémně náročné nebo tam i zpět jede po silně frekventované cestě.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Téměř na všech vrcholech už jsem byl, ale třeba až letos jsem si všiml, že jsem jezdil okolo kapličky . Na Hradisku nad Rožnovem jsem nikdy nebyl na kole, pouze pěšky. Poprvé jsem byl na Janově hradu nad Vizovicemi. Moc se mi tam líbilo a doporučil jsem to spoustě známým jako cíl rodinného výletu pěšky z Vizovic. Borci se tam o to moc pěkně starají. Další poprvé byla požární rozhledna Štiavnik. Když jsme se s kamarádem k rozhledně blížili směrem od Kasáren a neustále klesali, říkal jsem si, že musíme jet 100% špatně, protože kdo by stavil rozhlednu v údolí? Nakonec jsme byli oba příjemně překvapeni výhledem.

Jakým způsobem jsem zdolával(a) vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Vrcholy jsem zdolával na horském kole po vlastní ose. Na konci května jsem si koupil nové, o to větší byla radost. VKV má i sekundární rozměr – touha po novém kole  Jezdil jsem sám a zhruba polovinu vrcholů s různýma lidma. Paradoxem je, že většinu výletů, i ty opačným směrem, jsem zakončil v hospodě na Prženských pasekách 

Kolik jsem během zdolávání najel(a) kilometrů?

Odpověď na tuto otázku bohužel neznám. Neměřím to. Asi hodně. Od té doby co jsem z kola sundal tachometr a vypínám mobil, se mně žije tak nějak líp. Člověk se pak tolik nehoní.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Asi nejveselejší bylo, když jsme jeli okruh Hradisko, Pustevny, Martiňák, Kmínek, Benešky, Soláň, Cáb v sobotu. Kamarád „přetáhl“ pátek a při sjezdu do Rožnova říká: „Musíme zastavit někde v hospodě, protože mám brutální kocovinu a bolí mně hlava“. „Co to bude?“: Ptá se servírka. „Deci vodky a jednu Plzeň“. No a pak se nám už šlapalo v pohodě  .. do Pusteven okolo chaty Mír vyletěl jak malý čert. Každý máme na kocovinu jiný lék. Teď vlastně nevím jestli je to veselé nebo krušné 

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Pro „závodníky“ na čele cílového pořadí bych zvolil jedno startovní i cílové místo. Třeba vsetínské náměstí. Pokud už se má závodit, tak za stejných podmínek. Je přece rozdíl vyjíždět v rámci fair-play z domu a dojet zpět domů nebo se na první vrchol nechat dovézt a z posledního svézt. Prvních 10 míst by mělo taktéž patřit lidem, kteří jedou všechny vrcholy po vlastní ose. Objet všechny vrcholy autem a pak: „Hurá, jsem 8.“??? .. chápu, že ty co „závodí“ a dřou se, toto štve. Tzn. auto nebo jiné přibližovadlo rozhodně ano, ne každý je superman, ale jsi automaticky 11. v pořadí.
Jinak bych rád poděkoval za organizaci, nápad a vše okolo VKV. Je to parádní projekt a v podstatě bych na něm nic neměnil. Předchozí odstavec existuje spíš proto, abych něco napsal 

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Pálenisko (571m) – https://mapy.cz/s/guserukehu
Skýpalova skála – https://mapy.cz/s/fegurasuge
Vlčí vyhlídka nad Jablůnkou – https://mapy.cz/s/luraputago
Držková – zadní skály (566m) – https://mapy.cz/s/fanahaneto
Čertovy skály – Hošťálková – https://mapy.cz/s/nebahucahu