Místo bydliště: Vsetín
Věk: 18

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Vrchol, který se mi nejméně líbil je Kunovická hůrka. Nedá se říct, který vrchol se mi líbil nejvíce všechny měli něco do sebe např. výhled …., ale jeden za mě z nejhezčích vrcholů byl Janův hrad.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Za mě byla nejnáročnější rozhledna Štiavnik.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Díky VKV jsem byl na 20 vrcholech z toho na 14 vrcholech poprvé v živote.

Jakým způsobem jsem zdolával(a) vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Tak všechny vrcholy jsem zdolal na kole Specialized Rockhooper (2017). Až na jeden vrchol jsem všechny vrcholy objel s kamarádem. Až na jeden výlet, kdy jsme jeli na Lysou horu, Radhošť, Soláň v jeden den a jelikož to bylo na celý den a byl to náročný výjezd, jsme jeli vlakem, jinak všechny vrcholy jsme jeli z domu.

Kolik jsem během zdolávání najel(a) kilometrů?

Na tu otázku nedokážu odpovědět, neměřil jsem to, ale typuji cca 400 km.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Mám spíše krušnou historku. Jel jsem na Kohútku, všechno vycházlo, krásné počasí teploučko, po náročném výjezdu jsem odložil kolo a zašel jsem si na jednu malinovku, chvilku jsem poseděl, nabral sílu na zpáteční cestu a chtěl jsem jet domů, ovšem, když jsem vzal kolo zjistil jsem, že mi nebrzdí přední brzda, myslel jsem, že to je například špatně natlakované – nebylo, no tak mi nezbývalo nic jiného to sjet pouze ze zadní brzdou. Většina kopce kolo brzdilo na jedničku, ovšem poslední zatáčka, kterou jsem měl sjet tak mi přestala brzdit i zadní brzda, naneštěstí mi nevjelo žádné auto do protisměru. Na rovince jsem kolo záhadným způsobem ubrzdil no a odvařil jsem teda zadní brzdu – kotouč byl celý černý a destičky ojeté na doraz.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Tenhle cyklo „zádod“ jsem jel poprvé v životě, přišlo mi všechno v pořádku, vyhovalo mi vše, jak to bylo letos, takže za mě super.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Přidal bych například horu Makytu.