Místo bydliště: Valašské Meziříčí
Věk: 16

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nejvíce nadšený jsem byl asi z Huštýna, tento vrchol mám kousek z VM, nikdy jsem tam mimo VKV nebyl. Výhled z tohoto vrcholu byl (a je) naprosto úžasný. Který vrchol se mi líbil nejméně nejde říct, všechny vrcholy se mi líbily. Teda až na ty vrcholy, které nebyli součástí VKV a „stáli v cestě“.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Nejnáročnější pro mě byla ptačí pozorovatelna Vysoké Pole, kam jsme s bráchou jeli z Janova hradu a jeli jsme přes Doubravu. Pak samozřejmě nesmím opomenout Lysou horu, kde na vrchu posledních 5,5 km byl sníh a v nohách jsem měl už výšlap na Vrchhůra, Radegasta a Gruň.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl poprvé v životě?

Na cca. 18

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Vrcholy jsem zdolával na svém horském kole. Vzdálenější vrcholy jsem jezdil s bráchou, bližší vrcholy sám po škole. Vše jsem dal bez přiblížení až na cestu z posledního vrcholu Lysé hory, kdy jsem nastoupil na vlak, poté co jsem si narazil koleno a při větší zátěži mě bolelo.

Kolik jsi během zdolávání najel kilometrů?

Něco přes 836 km.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil?

Krušná historka byla, když jsem píchnul mezi Putýrkou a Vsáckým Cábem. Naštěstí jsem měl náhradní duši a oprava šla jako po másle. Ale musel jsem si pohnout, abych stihnul hodinu kytary, která mi za nedlouho poté začínala a kam jsem celý uřícený vtrhl. Veselých historek bylo více, ale určitě musím zmínit potkání se s véčkaři a to přímo se zakladateli Adamem a Michalem, dále se 3 učiteli, kteří učí na naší škole.

Co bych na VKV změnil či vylepšil?

Nic bych neměnil, vylepšit to už snad ani nejde .

Jaký vrchol bych zařadil do příštího ročníku?

Tož to nevím, nechám to na pořadatelích.