Místo bydliště: Brantice
Věk: 58

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Rozhledna Maruška z které byl pěkný výhled do krajiny. Nejméně se mi líbil Jahodný, který byl schován v lese.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Pro mne bylo těch náročných vrchlů víc. Hlavně ty, které byly dosažitelné jen po nezpevněných cestách. Nevyšlo mi počasí a většinu bodů jsem objížděl po deštích. Nejhorší byl asi výstup na Jahodný. V blátě nešlo vyjet ani mírný kopec, kola se mi obalila blátem a boty vážily několik kilo.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Poprvé jsem byl na 18 vrcholech.

Jakým způsobem jsem zdolával(a) vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Vlastním kolo Author Modus. Nikdo se mnou nechtěl absolvovat tolik kopců, takže jsem jezdil sám. Vzhledem k tomu, že to mám do Beskyd 110 km, musel jsem k přiblížení používat auto. Trasy jsem plánoval tak, abych za den objel 4 až 5 vrcholů a ujeté kilometry byly kolem 80 km. Po zkušenostech z ostatních VK se mi líbily i přejezdy mezi jednotlivými body. Navštívil jsem tak spoustu dalších krásných míst, které bych neviděl pokud bych používal k přesunům auto. Třeba trasa Kmínek, Štiavnik přes Velký a Malý Javorník na Kohůtku.

Kolik jsem během zdolávání najel(a) kilometrů?

Najel jsem 394 km.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Na Pardus jsem jel dvakrát. Vyšplhal jsem se na Klapinov a Pardus byl po pravé straně. Navigace se před vrcholem ztratila, protože lesní cesta neodpovídala mapě. Po vyjetí na Klapinov začalo pršet, takže jsem spěchal a když se navigace opět chytla, snažil jsem se ujet dešti. Že navigace vynechala Pardus mi došlo až na Tesáku.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Nenapadá mne nic na vylepšení.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Líbilo se mi na Grůni, nebo rozhledna Velký Javorník.