Místo bydliště: Vsetín
Věk: 51

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nejvíce Benešky, mám to tam velice rád. Nejméně se mi líbila ta opičárna na Pustevnách – Stezka Valaška. Můj, čistě subjektivní názor je, že tam ta stavba nemá co dělat a tak mne hodně zamrzelo její zařazení mezi vrcholy VKV a tím i jistá forma nejspíš nechtěné propagace. Zpočátku jsem zvažoval, jestli právě kvůli tomuhle vrcholu letošní VKV nevynechám…

Který vrchol byl nejnáročnější?

Pro mne paradoxně jinak nicotný vršek Jahodný. Ten den jsem byl zatavený a měl křeče už od půlky naplánované trasy, takže na posledním kopci dne jsem si vypil kalich hořkosti až do dna.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Premiéra byla na 3 místech. Janův hrad, Hložecká kaple, rozhledna Štiavnik.

Jakým způsobem jsem zdolával(a) vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Jezdím zásadně bez přiblížení, z domu. Šlapu na letitém 26“ hardtailu Rock Machine. Několik vyjížděk bylo s přáteli, podle toho, jak se s kým podařilo domluvit a časově sladit, ale větší půlku jsem jel sám.

Kolik jsem během zdolávání najel(a) kilometrů?

Při VKV jsem letos najel v 8 jízdách celkem 683 km, nastoupal 11.497 m a v sedle strávil bez pár vteřin 44 hodin.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Když se na jednu jízdu naplánuje 5 vrcholů, a první dva vrcholy se pro jistotu jedou 2x, tak není lepší začátek dne Jel jsem tehdy jako celkem obstojná brzda s Terkou a Jardou Tvarůžkovými. Na Oškerových pasekách jsem při převlékání zapomněl foťák a zjistil to až dole v Chrastěšově. Hmm, tak jupí zpátky na kopec. Následoval Janův hrad. Tam byla Terka v takovém laufu, až si nějak nepřipustila fakt, že se hrady staví na kopci. Tak jsme sjeli do sedýlka pod hradem a vyšlápli si zpět pro pár veselých fotek.
A krušná historka? Spíš hloupá, až trapná. Přejížděli jsme z Janova hradu přes hřeben Vizovických vrchů směrem na Loučku. Jeli jsme normálně po cestě a tam se do nás navezl správce tamního církevního lesa. Nejdřív nás autem předjel tak, aby se za jeho autem hezky zaprášilo, a pak na nás spustil, že tam nemáme na kole co dělat, že je to soukromý církevní les atd, atd. Hmmm, tak církev dostala zpátky lesy, a dává nám to ve své hamižné chamtivosti vyžrat docela svérázným přístupem a spolufinancováním nesmyslů, jako opičárna na Pustevnách…

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Asi nic. Maximálně bych zrušil pořadí, když se to nebere jako závod. Ale to je věc pořadatelů, kterým patří dík za parádní akci.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Dokážu si mezi vrcholy představit třeba Ploščiny, nebo kopec Končitá na jihu Valašska. Stejně tak třeba i vrch Chladná mezi Kateřinicemi, Lázy a Mikulůvkou.