Místo bydliště: Lešná
Věk: 55

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nejvíce kaple sv. Huberta, a protože jsem loni i předloni navrhoval Strážky, musím je samozřejmě uvést také. Vršek sice vypadal líp, dokud na něm nestál vysílač, ale pořád je to místo s krásným rozhledem. Nejméně mi sedl Jahodný. Výhled nula, přístup hnus.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Letos zasněžená Lysá.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

10

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Letos se mi podařilo zredukovat počet „výletů“ na sedm (5+4+3+2+4+1+1); k vzdálenějším začátkům či ze vzdálenějších cílů jsem několikrát popojel vlakem. Jezdil jsem na půjčeném kole CTM Terrano, ale na některé výjezdy jsem vzal svoji prastarou silniční „favoritku“.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

Nevím.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Dost „adroš“ byl pro mě sjezd z Pardusu do Hlinska. Vyjížděl jsem z vršku pět minut po osmé večer, tedy už potmě, trasu jsem nikdy nejel a do odjezdu posledního vlaku z Hlinska zbývalo 35 minut… Smiřoval jsem se už s tím, že po šesti sedmi hodinách na kole mě čeká ještě dalších 40(?) nočních kilometrů domů – ale vše se jakousi záhadou zachovalo PROTI všem zákonům cyklistiky – jel jsem neustále z kopce, neustále s větrem v zádech a neustále po perfektním asfaltu! V Hlinsku jsem se skulil z kola na nástupiště pět minut před odjezdem vlaku… No a na Lysé jsem si samozřejmě užil spoustu vtipných i „vtipných“ poznámek kolemjdoucích či kolemběžících turistů; musím ale uznat, že všichni měli pravdu!

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Nic mě nenapadá.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Bohužel stejná odpověď…