Místo bydliště: Jablůnka
Věk: 40

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nejvíce se mi líbila Kaple sv. Huberta, kam jsme vystoupali pohodovým okruhem za krásného počasí a mohli se kochat „panoramatama“. A nejméně Hložecká kaple, kde jsme byli paradoxně ve stejný den, ale nevěděli jsme, že se tam koná tradiční letní pouť. Takže stovky slavnostně oblečených lidí a mezi nimi dva cyklisti. A navíc se manželka při sjezdu rozhodla, že se proletí.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Lysá…13 km do kopce a 1000 nastoupaných metrů během dvou hodin už je cítit.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Na 12-ti.

Jakým způsobem jsem zdolával(a) vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Na horském kole z minulého století bez jakéhokoliv odpružení. 8 vrcholů z domu a 12 s přiblížením. Některé jsou fakt daleko a navíc není tolik volného času. Tady patří díky babičkám, které hlídaly dceru.

Kolik jsem během zdolávání najel(a) kilometrů?

408,9 km….7779 nastoupaných metrů.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Dva pády manželky. Prvnímu při sjezdu z Kunovické Hůrky jsme se ještě zasmáli. To byly jen emoce, vulgarismy, modřiny. Ale ten druhý, při sjezdu z Hložecké kaple, už tak veselý nebyl. Naštěstí to dopadlo ještě relativně dobře. I když potom tři poslední vrcholy, včetně Lysé, absolvovala s bolestmi…klobouk dolů.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Vybíral bych vrcholy, kde se dá dojet, jak terénem, tak po zpevněné cestě. Letos mělo 12 kopců velice divoký dojezd, což není vhodné pro všechny. Většinou to nebylo o nastoupených, ale o nakodrcaných metrech. Lesní cesty jsou se zvýšenou intenzitou těžby dřeva v katastrofálním stavu. A zdraví máme jen jedno.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Santov…a Lysou bych dával automaticky každý rok, jako symbolicko-mýtycký vrchol VKV, který by se měl jezdit a vychutnávat jako poslední.