Místo bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Věk: 
32

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Všechny vrcholy měly něco do sebe, ale kdybych měl vybrat jeden nejlepší vrchol, zvolil bych nejkrásnější a přitom pro mě jeden z nejvzdálenejší vrcholů Kaple sv. Huberta. Od této kaple jsou nádherné výhledy do okolí. Nejméně bludišťáků bych dal vrcholu Jahodný.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Nejnáročnější byla královna beskyd Lysá hora.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

10 – Chata Kmínek, Hložecká kaple, Jahodný, Janův hrad, Kamenárka, Nivka, Oškerovy paseky, rozhledna Štiavnik, Strážka, Vrchhůrka.

Jakým způsobem jsem zdolával(a) vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Vrcholy jsem zdolával na klasickém MTB kole bez přiblížení ze svého bydliště. Z tohoto důvodu jsem musel ke dvěma nevzdálenějším vrcholům podníknout 174 km dlouho vyjížďku.

Kolik jsem během zdolávání najel(a) kilometrů?

Letos jsem si naplánoval celkem 8 etap, při kterých jsem ujel 877 km a nastoupal 10 993 m.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Krušné chvíle jsem občas zažil díky nezodpovědnému chování motoristů, kterým ohrožují cyklisty na hlavní silnici mezi Ústím u Vsetína a Brumovem – Bylnici. Zajímavou historku mám ze svého posledního vrcholu Hložecké kaple. Vůbec jsem netušil, že mě čeká u kaple přijemné překvapení, protože v den mého výletu se zde konala pouť. Byly zde stánky SDH, kde prodávali pivo, nealko a mistní Hložecké klobásky bez vysokohorské přirážky a hrála zde dechová muzika. Takže se dá říci, že dokončení letošního VKV jsem měl i s fanfárou 🙂

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Za mě bych nic neměnil.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Do příštího ročníku bych zařadil vrchol Kotlová.