Místo bydliště: Jarcová
Věk: 48

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Velmi jsem se těšila na Lysou Horu a bylo to tak. Trasu jsme s parťačkami zvolily sice hodně po asfaltu, z Papežova, ale i tak nádhera. Vychytly jsme přenádherné počasí a podmínky na jízdu. Zpáteční trasa přes Zimný a Staré Hamry byla také balzámem. Hned za Lysou hodnotím výborně Pardus, Janův hrad a přejezd od Kasáren na Kohutku. Nejméně radosti mi přinesl vrchol Stezka Valaška.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Jahodný – špatná volba trasy vzhledem k tomu, že bylo po dešti. Zápas v bahně, a poté samým štěstím, že jsme z bahna s parťačkami vylezly, jsme málem profrčely kolem cedule Jahodný dál. Zas do bahna.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Na 15. Super.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Na MTB 29". Stejně jako vloni, i letos jsme zdolávaly své cíle v silné trojce, a jednou i ve čtveřici spolu s Hankou Mikulcovou, Ivetou Bártkovou a Lenkou Hrubou. Letos jsme zvolily strategii jezdit co to půjde, z domu, a přiblížit se vlakem pouze ke vzdáleným vrcholům. Vlakem jsem se přiblížila 4x.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

8 vyjížděk, 569 km, nastoupáno 10 016 m.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

S parťačkami je veselo vždy a na každou krušnou chvilku vzpomínáme na další vyjížďce se smíchem. Např. na přehazování kol přes zavřenou bránu kravína, na defekt na mém kole vysoko v lesích nad Valašskými Kloboukami, kdy se tři ženy vrhly s rychlostí blesku na lepení duše a v červených dresech vypadaly jako servisní tým značky Ferrari. Nebo na bloudění a hledání cedule Kamenárka, která tam nahoře prostě nebyla…a tak jsem vrchol na druhý den jela znovu z jiné strany. Na Pardusu jsme neplánovaně (plánováním času po africku) zažily západ slunce, to byla nádhera, méně již to, že nás čekala cesta domů…a nejvíce jsme se nasmály při focení na vrcholu Benešky. Potkaly jsme se zde s několika VKVéčkaři a díky Antonín K. alias James Bond vznikla naše speciální vrcholová fotografie.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Z mého pohledu nic. Skvělý počin jsou společné vyjížďky, i když jsem na žádné osobně zatím nebyla. A co je obrovský bonus … poznávání super lidí na trasách, kteří jedou na stejné vlně.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Hrad Klenov, cokoliv na Santově, Lázy.

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Cíl … příští rok zdolat trasy z domu.