Místo bydliště: Halenkov
Věk: 29

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Janova Hora mě ve výčtu vrcholů zaujala tak, že ještě před vypuknutím samotného VKV 2019 se stala cílem jednoho z turistických výletů.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Jednoznačně Lysá hora, dostali jsme se k ní v době, kdy jsme ještě neměli vychytané stravování a už v první třetině mě tlačením kola v bořícím se sněhu pohltila energetická krize. Naštěstí po dvaceti minutách nehybného sezení na vyhřátém asfaltu , kdy pohyb vykonávala jen pravá ruka, která přemisťovala kvanta jídla z batohu do pusy, se tělo zase rozhýbalo s novým elánem dobýt vrchol Lysé hory.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Poprvé jsem zdolával deset vrcholů. Tyto neznámé vrcholy dodávají VKV bikování na zajímavosti a napínavosti.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Vrcholy jezdím od prvního přičichnutí k VKV stále na Giant Trance 3 a letos jsme to po loňské pauze dali zase dohromady s kamarádem Michalem Janováčem. Vyrazili jsme z Poličné před půlnocí, v plánu bylo ukončit první den na desátém vrcholu Kohútka a sjet do Halenkova přespat. Nakonec vším možným zdržením jsme zvládli vrcholů jen sedm a domů jeli už z Kmínku a druhý den jsme šlapali zpět dodělat resty. Potom už vše navazovalo dle plánu, ač s ubývajícími silami se oddalovala plánovaná doba dobytí posledního vrcholu.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

Letošní nájezd byl cca 440 km a překonání 7654 výškových metrů.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Mezi veselé chvíle řadím tu spací večer prvního dne. Domluva zněla spíme max. 4 hodiny. Natáhli jsme budík, ale naprosto zbytečně. Únava byla tak veliká, že nás budík nevzbudil a  spali jsme až do rána. Naopak Krušná byla ta, když jsme se chtěli rychle dostat z Marušky do údolí k hlavní cestě do Rajnochovic a na poslední vrchol. Jízda chvíli probíhala po cestě značené v mapách, ale posléze se změnila v rokli bez cesty. Na poslední vrchol z posledních sil jsme tedy kola popohazovali korytem potoka a prodírali houštím.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Valoviska mezi údolím Hluboké a Lušová na Halenkově 🙂