Jak již určitě dobře víte, osmý ročník ON Semiconductor VKV je stejně jako ten předchozí spojen s benefiční akcí. Tentokrát výtěžek poputuje vážně nemocné Amálce Wagnerové z Hošťálkové. Přispívat v rámci benefice „Véčkaři pro Amálku“ můžete na transparentní účet VKV 2401125786/2010.

Dnes osmiletá Amálka trpí od narození tzv. olivopontocerebelární hypoplázií. Jedná se o genetické degenerativní onemocnění, takže Amálka nemá naději na jakékoli zlepšení svého zdravotního stavu, spíše naopak.

I přes veškeré neduhy, komplikace a bolesti, které si musela vinou svého postižení vytrpět a které jí i do dneška občas znesnadňují život, je to ovšem velmi statečná a usměvavá holčička, která se umí radovat se svými mladšími brášky a celou naší rodinou. Hodně času tráví sledováním svých oblíbených pohádek na tabletu, ale má také velmi ráda lidi a moc ráda jezdí i na výlety a návštěvy.

Amálka potřebuje péči 24/7, kterou obstarává maminka, občas pomůže i babička nebo tatínek, případně asistenční služba. „Péče o Amálku je náročná, v poslední době hlavně psychicky. Proto se snažíme co nejvíc to je možné žít ´normálně´ – jezdit na výlety, dovolenou, sportovat, navštěvovat rodinu a přátele… To všechno s Amálkou, což je pro nás ovšem ztíženo i finančně – speciální kočár, velké auto a jeho speciální úprava, bezbariérový vstup do domu apod. Postupně se snažíme toto všechno Amálce dopřát. Jsou to ovšem velmi nákladná opatření, na které sami nestačíme. Proto jsme velmi vděční za jakoukoliv pomoc,“ svěřila se Amálčina maminka Kateřina.

Na pomoc nemocné dívence vyhlásil organizační tým VKV benefiční akci s názvem „Véčkaři pro Amálku“. Polovinu ze všech prostředků, které véčkaři zašlou do 19. února 2021 na transparentní účet VKV č. 2401125786/2010, věnujeme Amálčině rodině. Budeme rádi za každou vaši pomoc. Podrobnosti k benefici naleznete ZDE.