STARTUJEME 17. DUBNA!

Termín startu 9. ročníku ON Semiconductor Vrchařská koruna Valašska je znám. Po plánovaném rozvolnění omezení, plynoucích z pandemie koronaviru, jsme se rozhodli jej stanovit na sobotu 17. dubnaReagujeme tím na rozhodnutí vlády o zrušení omezení pohybu jen na územích okresů, které vejde v platnost v pondělí 12. dubna,“ vysvětlil hlavní organizátor VKV Adam Hloch.

FOTKY NEPOSÍLEJTE MAILEM, ALE UKLÁDEJTE NA WWW.VK-BIKE.EU

Start nového ročníku přinese zásadní novinku, kterou je nový způsob předávání fotodokumentace z pokořených vrcholů organizátorům. Véčkaři v minulých letech posílali snímky e-mailem. E-mailovou formu od letoška nahradí ukládání fotek do uživatelského profilu, který si každý účastník našeho projektu vytvoří na webu www.vk-bike.eu„My pak v systému budeme moci fotky kontrolovat a odsouhlasovat,“ dodal další z organizátorů Michal Horský s tím, že předávávání fotodokumentaci formou jejího ukládání do profilu na www.vk-bike.eu se týká všech kategorií – tedy té hlavní, juniorské i VKV bez bariér! 

JAVORNÍČEK ALTERNATIVOU ZA VEĽKÝ JAVORNÍK

Jedna změna se týká i vrcholů. Veľký Javorník, který je zahrnut k zdolávání ve všech kategoriích, leží těsně za hranicemi na území Slovenska. A protože pohyb přes hranice je aktuálně podmíněn PCR testem, který ale, jak předpokládáme, nebudou všichni účastníci VKV mít, rozhodli jsme o stanovení alternativního vrcholu na českém území – Javorníčku. Véčkaři si mohou vybrat, na který z této dvojice kopců pojedou. „Měli by přitom ale zohlednit a dodržovat platná protiepidemická opatření,“ řekl Adam Hloch.

HLEDÁME TERMÍN PRO PŘEDÁNÍ CEN ZA ROČNÍK 2020

Poslední informace se týká předání cen účastníkům hlavní kategorie VKV a kategorie VKV bez bariér za rok 2020, které zatím z protiepidemických důvodů neproběhlo. „Věříme, že předání dojde na přelomu dubna a května. O termínu, místu i formě výdeje cen budeme včas informovat,“ dodal Michal Horský.