Úderem půlnoci z pátku 1. dubna na sobotu 2. dubna vstoupí onsemi Vrchařská koruna Valašska do jubilejního 10. ročníku. Od této chvíle až do 30. listopadu budete moci zdolávat 21 vytipovaných vrcholů (junioři tradičně 50 vrcholů) na území Valašska a přilehlého okolí. Nyní vám přinášíme všechny důležité informace, které s sebou letošní ročník ponese.

  • ZÁKLADNÍ KATEGORIE ZŮSTÁVAJÍ ZACHOVÁNY: Vypsány jsou stejné kategorie jako v uplynulém ročníku. Hlavní kategorie „onsemi VKV“ je určeny výlučně cyklistům, kteří k zisku titulu držitele musí zdolat předepsaných 21 vrcholů. Stejné pravidlo platí jednu ze tří skupin kategorie „Navmatix VKV bez bariér“, tedy pro skupinu cyklistů na elektrokolech. Další dvě skupiny této kategorie, kterými jsou přívěsné vozíky a hendikepovaní, mají předepsáno stejných 21 vrcholů, ale k zisku titulu držitele jim stačí zdolat libovolných 5 vrcholů. A naposledy kategorie „VKV junior – s Austinem na vrchol!“, určená dětem a mládeži z mateřských, základních a středních škol (cyklistům), má vytipováno již tradičně 50 vrcholů a k zisku titulu držitele stačí pokořit 5 libovolných kopců. Pro celkové pořadí ale platí, že čím více vrcholů cyklista zdolá, tím lépe se umístí.
  • NOVINKOU JE POŘADÍ ZAMĚSTNAVATELŮ: Zatímco v juniorské kategorii budeme již tradičně vyhodnocovat i pořadí škol a sportovních klubů, které děti navštěvují, v hlavní kategorii letos nově vyhodnotíme pořadí zaměstnavatelů, tedy firem, u nichž jsou držitelé VKV zaměstnáni. Co je pro to potřeba udělat? Ve svém profilovém účtu na webu www.vk-bike.eu, prostřednictvím nějž stejně jako vloni budete předávat vrcholovou fotodokumentaci pořadatelům, si vyplňte v kolonce „zaměstnavatel“ jméno svého zaměstnavatele. Pokud jej v nabídce nenajdete, kliknutím na „Nemůžu najít svého zaměstnavatele“ nám jeho jméno zašlete a my jej do seznamu doplníme. Za každý zdolaný vrchol pak svému zaměstnavateli připíšete v celkovém pořadí hlavní kategorie jeden bod.
  • FOTKY OPĚT ZASÍLEJTE PŘES WEB WWW.VK-BIKE.EU: Stejně jako v loňském roce se fotky z vrcholů nepředávají pořadatelům e-mailem, ale prostřednictvím webu www.vk-bike.eu, kde si každý účastník musí zřídit vlastní účet. Nelze tedy pod jedním účtem zasílat fotky za více osob. Nezapomeňte si ve svém profilu vyplnit školu a sportovní klub, pokud se zapojujete do juniorské kategorie, anebo zaměstnavatele, pokud se zapojujete do hlavní kategorie. Rovněž si nezapomeňte vybrat jednu z vrcholových fotek, která se vám nejvíce líbí a chcete, abychom ji použili při vaší prezentaci coby držitele VKV. Tuto fotku uložte ve svém profilovém účtu jako „Fotografie ke zveřejnění“.
  • VEDLEJŠÍ KATEGORIE ZŮSTÁVAJÍ ZACHOVÁNY: Tradičně vyhlašujeme řadu vedlejších kategorií, které jsou vypsány ZDE.
  • VYHLAŠUJEME 3 FOTO SOUTĚŽE: Pro letošní ročník vyhlašujeme 3 foto soutěže. Hledat budeme nejlepší foto hlavní a juniorské kategorie. A také nejlepší foto z vrcholu Miloňová, které ocení náš partner Resort Valachy.
  • GALAVEČER S AFTER PARTY MAJÍ SVŮJ TERMÍN: Ačkoliv 10. ročník je teprve na startu, již nyní je termín galavečera stanoven na sobotu 4. února 2023 v Domě kultury Vsetín s následnou after party v Restauraci Náhon. Snad nám tentokrát Covid-19 organizaci v dříve oblíbené podobě neznemožní.
  • ZAPOJTE SE DO BENEFICE: Minulý týden jsme spustili benefiční akci k letošnímu ročníku, jejímž smyslem finančně pomoci dlouholeté účastnici VKV Janě Macíčkové. Jen po pěti dnech výtěžek překonal hranici 40 000 korun. Vše podstatné najde ZDE.
  • PLÁNUJEME 3 CYKLOVYJÍŽĎKY: V sobotu 14. května připravujeme se vsetínskou radnicí v rámci akce Do práce na kole VKV cyklo vyjížďku. Další vyjížďka pak proběhne v sobotu 27. srpna. Jejich trasy ještě upřesníme. Stejně tak se upřesní trasa, ale také termín, třetí vyjížďky, která bude určena primárně dětem.
  • OPĚT SE ZAPOJÍME DO DAROVÁNÍ KRVE: Jedno skupinové darování krve ve Vsetínské nemocnici již máme letos za sebou. Další plánujeme ve středu 8. června. Budeme rádi, když se připojíte.
  • NOVINKOU JE VRCHAŘSKÁ KORUNA ČESKO-SLOVENSKA: V letošním roce poběží Vrchařské koruny ve 25 (možná 26) regionech České a Slovenské republiky. Jejich organizátoři spojili síly a z každého regionu vybrali jeden vrchol do nové Vrchařské koruny Česko-Slovenska (VKČ-S). Budeme tak letos hledat cyklistu, kterému se podaří pokořit nejvíc z celkové nabídky 25 (možná 26) vrcholů napříč Českou republikou a Slovenskem. Mimochodem z VKV jsme vybrali Radhošť. Více k tomuto projektu najdete již brzy na webu www.vk-bike.eu., kde se navíc prostřednictvím svého účtu, který používáte i pro komunikaci s VKV, můžete do VKČ-S zapojit.