Vláda České republiky počínaje dneškem lehce uvolnila omezení vydaná v souvislosti s pandemií koronaviru. Cyklistů se týká fakt, že nyní již při jízdě v přírodě (pokud nejsou v bezprostředním dosahu jiné osoby) nemusí halit obličej rouškou.

Na základě tohoto zvolnění pravidel jsme dotazováni, zda již spustíme nový ročník ON Semiconductor VKV. Odpověď zní: zatím nikoliv.

Ačkoliv nás současná situace vůbec netěší, nadále respektujeme, že trvá nouzový stav spojený s omezením volného pohybu osob.

Ano, jsme si vědomi, že se cyklisté, a nejen oni, při pohybu v přírodě potkávají bez ohledu na VKV. Jde ale o individuální, krátkodobé a až na výjimky o neorganizované případy. Odstartování VKV nelze oproti tomu chápat z naší strany jinak než organizované nabádání k setkávání véčkařů na určených bodech. A to je přesně proti vládnímu nařízení o volném pohybu osob. Tolik k zdůvodnění našeho postoje.

Organizační tým VKV věří, že již v brzké době dojde k dalšímu uvolnění omezení a 8. ročník ON Semiconductor VKV bude možné odstartovat. Předběžně platí, že bychom jej rádi spustili nejbližší sobotu po ukončení nouzového stavu.