Vážení véčkaři,

vrcholy ON Semiconductor VKV 2021 jsou známy a nezadržitelně se blíží plánovaný termín startu letošního ročníku, který jsme s předstihem stanovili na sobotu 27. března. Jenže pandemická situace a z ní vyplývající vládní omezení nám nadále nejsou nakloněny. Po dlouhém zvažování všech pro a proti jsme se tak rozhodli start letošního ročníku odložit na neurčito. Důvody jsou především tyto:

  1. Vrcholy letošního ročníku jsou rozmístěny na území pěti okresů a jak všichni dobře víme, sportování je aktuálně povoleno pouze na území okresu, v němž sportovec bydlí. Tím dochází k nerovnými podmínkám pro zdolávání VKV.
  1. VKV se účastní v posledních letech více než tisícovka cyklistů ročně a pro některé z nich je velkou výzvou VKV dokončit co nejdříve od termínu startu a otestovat tím svou výkonnost. Uzavření hranic okresů takové snahy prozatím znemožňuje. Tedy za předpokladu, že sportovci neporuší vládní nařízení. Ačkoliv jsme si jisti, že drtivá většina véčkařů pravidla respektuje, nemůžeme si být jistí tím, že v tomto množství účastníků se nenajdou jedinci, kteří by se na vrcholy vydali i za hranice okresů. Tím by sice primárně riskovali postih pro sebe samotné, ale současně by takové snažení vrhalo špatné světlo na celou VKV.
  1. Aktuální klimatické podmínky cyklistice nejsou nakloněny. Poměrně vydatná sněhová pokrývka se nachází prakticky na všech hřebenech našeho regionu, ale také v nižších polohách.

Na základě uvedeného jsme se tedy rozhodli obdobně jako v loňském roce se startem VKV posečkat. Dle aktuálního pandemického vývoje a prohlášení vládních politiků předpokládáme, že by k otevření hranic okresů mohlo dojít po Velikonocích. A to by také mohlo znamenat zelenou pro 9. ročník ON Semiconductor VKV.

Vývoj situace nadále bedlivě sledujeme a o termínu startu budeme včas informovat. Prozatím prosíme, abyste dobývání vrcholů VKV odložili.

Současně nadále hledáme vhodný termín pro předání cen účastníkům loňského ročníku. I o tomto termínu budeme včas informovat.

Závěrem ještě jedna žhavá novinka, o níž budeme blíže informovat zítra nebo pozítří. Vývoj mobilní aplikace s názvem Vrchařská koruna, která je úzce propojena s webovým rozcestníkem Vrchařských korun www.vk-bike.eu se posunul do dalšího stádia – vytvořeno bylo uživatelské rozhraní, v němž si véčkaři mohou do svého profilu ukládat fotky z dobytých vrcholů. Pro účastníky hlavní kategorie VKV to bude znamenat změnu ve formě zasílání fotografií organizačnímu týmu VKV. Bližší informace již brzy, ať si vše můžete s předstihem odzkoušet.