A je to tady. Odbitím dnešní půlnoci startuje 7. ročník ON Semiconductor Vrchařské koruny Valašska. A právě od té chvíle je možné začít zdolávat vrcholy. Máme pro vás krátké preview včetně několika novinek.

V hlavní kategorii „ON Semiconductor VKV 2019“ jsme již tradičně vytipovali 20 vrcholů (jejich přehled je na http://vkv-bike.cz/vrcholy/). Jakmile se vám je podaří zdolat, fotodokumentaci zasílejte hromadně emailem na adresu info@vkv-bike.cz.

Stejná dvacítka vrcholů platí i pro kategorii „VKV bez bariér“, která má stejně jako vloni 3 skupiny. Pro skupinu elektokol platí shodná pravidla jako pro hlavní kategorii, tedy účastníci zasílají vrcholové fotky až po zdolání kompletní dvacítky. U skupin handicapovaných cyklistů a cyklistů s přívěsnými vozíky je možné snímky zasílat průběžně s tím, že k úspěšnému zařazení mezi držitele postačí zdolat libovolných 5 vrcholů. Fotky je třeba adresovat rovněž na adresu info@vkv-bike.cz.

A poslední kategorií je „VKV junior – s Austinem na vrchol!“ určená školákům. Ta má jako obvykle vypsáno celkem 50 vrcholů, z nichž 20 je shodných s hlavní kategorií a zbylých 30 je unikátních. K zařazení mezi držitele stačí zdolat libovolných 5 kopců, ale samozřejmě platí pravidlo, že čím více, tím z hlediska konečného umístění lépe. Fotografie se zasílají průběžně na adresu junior@vkv-bike.cz.

Sedmý ročník VKV potrvá tradičně do 30. listopadu a uzavře ho galavečer, který se uskuteční 1. února 2020 v Domě kultury Vsetín. Tam se dočkají oceněnění nejen všichni držitelé, ale také vítězové vedlejších kategorií. Těch je letos více než v minulosti.

Z držitelů hlavní kategorie opět oceníme ambasadory (cyklisty, kteří objedou vrcholy ve VKV dresech), nejmladšího, nejstaršího a nejvzdálenějšího držitele, první držitelku z řad žen, Miss a Missáka a také autora nejatraktivnějšího příběhu spojeného ze zdoláváním 7. ročníku.

Čeká vás také hned pětice fotosoutěží (viz níže), proto si při focení dejte záležet:

1. O nejlepší foto hlavní kategorie – autor získá cyklistický zájezd od společnosti V-Tour

2. O nejlepší foto juniorské kategorie – autor získá jízdní kolo Orbea

3. O nejlepší cestovatelské foto – autor nejlepšího snímku s cestovalským a dobrodružným charakterem získá zatím neupřesněnou cenu od partnerů Baobab Trails, Bike Resort Valašsko a Bike park Kyčerka

4. O nejlepší foto z vrcholu Benešky – autor získá volný vstup do wellness Horal od partnera Resort Valachy

5. O nejlepší foto ze zámecké rozhlednyMuzeum regionu Valašsko ocení elektronikou na jízdní kolo držitele z řad juniorů, který pořídí nejlepší foto z rozhledny na Zámku Vsetín

Tou nejzásadnější novinkou 7. ročníku je propojení VKV s beneficí. Nese název „Véčkaři dětem“. Cílem je zpříjemnit těm nejmenším chvíle, které z důvodů různých zdravotních patálií musí strávit za zdmi nemocničního pokoje. Tedy nashromáždit finanční prostředky, které budou na galavečeru u příležitosti ukončení letošního ročníku předány k využití pro dětské oddělení Vsetínské nemocnice. Princip je jednoduchý. Přispívejte libovolnou částkou na transparentní účet VKV č. 2401125786/2010. Rovných 50 % z vybrané částky za období únor 2019 – leden 2020 pomůže dětem hospitalizovaným ve Vsetínské nemocnici. Druhá polovina částky půjde na organizaci VKV (dosud tam putovalo 100 %).

Závěrem nezbývá než popřát, ať se vám letošní ročník líbí a věříme, že celkový součet účastníků VKV konečně pokoří magickou tisícovku.