Na závěr letních prázdnin (v sobotu 2. září) jsme spolu s partnerskou Vrchařskou korunou Zlínska (VKZ) uspořádali družební vyjížďku.

Více než dvacetičlenný peloton včetně dlouholetého patrona VKV Svati Božáka vyrazil po cyklostezce do Valašské Polanky a odtud přes Trubiska na Bařinku. Ti, kteří neměli v té době splněn vrchol onsemi VKV 2023 Pramen Vláry, k němu vyrazili po hřebenové trase. Ostatní sjeli rovnou na Ploštinu, kde se po občerstvení naše trasy opět spojily.

Na Ploštině jsme navštívili opravený památník vypálené pasekářské osady a vedle něj také nedávno otevřenou rozhlednu Drnovická vyhlídka. Z ní jsme přejeli jen o pár kilometrů dále na další novou rozhlednu ve Vysokém Poli, která je součástí letošní ročníku kategorie VKV junior – s Austinem na vrchol!

Následovalo stoupání do sedla Pod Doubravou a pak už sjezd do Vizovic, kde jsme měli v Rybárně Chrastěšov sraz s účastníky VKZ. Někteří véčkaři si ale trasu ještě prodloužili a před sjezdem do Vizovic zamířili k dalšímu vrcholu onsemi VKV 2023 Výklenkové kapličce svatého Vendelína.

Po občerstvení jsme vyrazili po náspu nedokončené Baťovy železnice do Jasenné a přes kopec Syrákov zpět do Vsetína.