Jak jsme již informovali, v sobotu 26. října se na Vsetínsku jede sprintrally a její průběh výrazně ovlivní účastníky ON Semiconductor VKV 2019, kteří plánují zdolávat vrcholy v okolí Vsetína a Hošťálkové. Uzávěry se přímo dotknou vrcholů MARUŠKA, NIVKA a PUTÝRKA, ale také třeba Bike arény Vsetín nebo části Cyklostezky Bečva!

Sprintrally má v plánu rychlostní zkoušky na celkem 3 tratích, které se pojedou opakovaně.

Rychlostní zkouška Hošťálková startuje na hlavním silničním tahu Hošťálkovou. Závodní vozy odtud zamíří na Troják a dále kolem vrcholu VKV 2019 MARUŠKA a přes Bludný pojedou zpět do Hošťálkové. Vrchol MARUŠKA tedy bude nepřístupný. Uzávěra potrvá od 6:35 do 17:45 hodin!

Rychlostní zkouška Semetín startuje v Hošťálkové v údolí Štěpková. Vozy zamíří směrem k Baťkové, ale ještě ve Štěpkové odbočí nad Semetín a přes hlavní trasu Bike arény Vsetín pojedou na vrchol VKV 2019 NIVKAOdtud sjedou opět do Semetína. Cíl této erzety je pak až na Cyklostezce Bečva ve směru k Valašskému Meziříčí. Cyklostezka mezi Semetínem a Ratiboří tak bude uzavřená. Stejně tak Bike aréna Vsetín a vrchol NIVKA. Uzávěra potrvá od 7 do 15 hodin!

Rychlostní zkouška Jabloňová startuje na vsetínském Horním městě (nad hvězdárnou). Trasa vede na Dušnou, kde vozy minou vrchol VKV junior 2019 PUTÝRKAPoté se napojí na hlavní silnici, po které sjedou na vsetínskou Jasenku. Dále vystoupají nad Vesník a do této místní části pak sjedou k cílové metě. Juniorský vrchol PUTÝRKA tedy bude nepřístupný. Uzávěra potrvá od 9 do 17:15 hodin!

V souvislosti s výše uvedeným žádáme véčkaře, aby se zmíněným vrcholům v sobotu 26. října vyhnuli a při jízdách v okolí konání sprintrally dbali zvýšené opatrnosti. Více informací k sprintrally najdete na webu www.vsetinrally.cz.