Na sobotu 2. září připravujeme třetí letošní skupinovou vyjížďku. Ponese se v družebním duchu, neboť ji pořádáme společně s partnerskou Vrchařskou korunou Zlínska, a tak trasa povede na hranici oblastí působnosti VKV a VKZ. Startovat budeme v 10 hodin ze vsetínského Dolního náměstí.

Vydáme se po cyklostezce do Valašské Polanky, odkud vystoupáme kolem Trubisek na Bařinku. Pro zájemce bude možné uskutečnit kilometrovou odbočku k vrcholu onsemi VKV 2023 Pramen Vláry a poté zase zpět na Bařinku. Následně sjedeme na Ploštinu, kde si prohlédneme rekonstruovaný památník obětem vypálené osady. Mrkneme i na jednu nově postavenou rozhlednu a přes Vysoké Pole, kde bude možné se rychle občerstvit, vystoupáme na traverzovou cyklotrasu vedoucí pod Doubravu.

Následovat bude terénní vložka kolem Chladné studny. Z ní buď rovnou sjedeme do Vizovic nebo si cestu prodloužíme přes další vrchol letošního ročníku Výklenkovou kapličku svatého Vendelína. Po sjezdu do Vizovic se zastavíme na občerstvení a družební setkání s účastníky VKZ buď do Valašského šenku nebo Rybárny Chrastěšov.

Zpět na Vsetín pojedeme po náspu Baťou plánované železnice, dále pak přes obec Jasenná, kopec Syrákov a obce Liptál a Lhota u Vsetína.

Celá trasa by měla mít necelých 60 km při převýšení téměř 1000 m.

Těšíme se na vaši účast.