Velice si vážíme toho, že partnerem 9. ročníku VKV se stala i minerální voda VINCENTKA (www.vincentka.cz).

Vincentka – Zdraví z hlubin přírody, minerální voda z krystalicky čistého, třetihorního moře vstoupila do boje proti koronaviru  s celým portfoliem svých přírodních produktů už v roce 2020. Kromě jedinečné, minerální vody z přírodního léčivého zdroje Luhačovice vyvinula firma Vincentka ve spolupráci s předními ORL specialisty celou řadu dalších produktů jako jsou nosní spreje Standard a Junior, sirupy s jitrocelem a mateřídouškou , pastilky s ovocnou a bylinnou příchutí, zubní pasty, hydratační krémy nebo koncentrát k proplachu nosních dutin VINCENTKA Nasalis. Ty všechny podporují branyschopnost organismu a patří do arzenálu plicní a imunitní „posilovny“.

Ve službách specialistů ORL, alergologů, endokrinologů, praktiků i pediatrů funguje Vincentka už dávno. Její účinky na prevenci i onemocnění horních a dolních dýchacích cest jsou všeobecně známé.

Vincentka napomáhá „úklidu“ plic. Vytváří hráz proti virům a bacilům a posiluje imunitu. „Právě v době pandemie koronaviru se například obecně doporučuje kloktání solných roztoků jako dezinfekce dutiny ústní, a vhodné je i pravidelné prolévání nosu, k čemuž je ideální například luhačovická Vincentka,“ uvádí primářka luhačovických dětských léčeben MUDr. J. Rydlová.

Své zkušenosti s dýcháním mají i ti, kterým VINCENTKA nejenom chrání jejich zdraví ale také pomáhá při vytváření co nejlepších výkonnostních podmínek – herci, zpěváci nebo olympionici biatlonisté Moravec a Krčmář, kteří si vezli VINCENTKU jako součást své výbavy na olympiádu do Koreje. „Vincentka pro nás znamená hlavně prevenci,“ říká Michal Krčmář. „Přeprava letadlem je první rizikové místo. Klimatizace nám rozhodně neprospívá. A tak už svou cestu začínáme s nosním sprejem, po cestě dokonce používáme nosní proplach. To nám uvolní dutiny a jsme tak připravení ke sportovnímu výkonu, na který jsme trénovali. Před olympijskou sezonou jsme začali využívat i samotnou minerální vodu Vincentka. Tu používáme přímo jako prevenci. Pomáhá nám nejenom na uvolnění dýchacích cest, ale dodá nám i celou řadu minerálů vypocených při tréninku nebo při závodě. Jsem rád, že Vincentku máme. Našli jsme prostředek, který je plně přírodní. Navíc nám i chutná,“ dodal Krčmář.

Vincentka patří k dobrým občanům regionu. Podporuje celou řadu prospěšných, společenských, kulturních a teď i sportovních akcí. Vincentka je nápoj pro všechny aktivní občany , kteří dbají o své zdraví a dovedou jej i třeba s pomocí tohoto výjimečného nápoje chránit.

Vincentka přeje všem účastníkům Vrchařské koruny Valašska hodně úspěchů ale hlavně ZDRAVÍ.