Jak jsme již avizovali, společnost Navmatix výrazně pokročila ve vývoji webového rozcestníku Vrchařských korun www.vk-bike.eu. Ten je úzce propojen s mobilní aplikací s názvem „Vrchařská koruna“, kterou lze zdarma stáhnout do chytrého telefonu.

Tento webový rozcestník, který sdružuje informace o všech aktuálně fungujících Vrchařských korunách v České republice a na Slovensku, nově nabízí uživatelské rozhraní i pro účastníky. To znamená, že umožňuje každému véčkaři, aby se na webu www.vk-bike.eu zaregistroval a vytvořil si svůj osobní účet (profil). Na něm si pak lze ukládat fotky ze zdolaných vrcholů.

A právě tento způsob evidence zdolaných vrcholů bude pilotně použit v rámci ON Semiconductor VKV 2021, a to v případě hlavní kategorie a všech kategorií VKV bez bariér – hendikepovaní, přívěsné vozíky a elektrokola.

Co to bude pro účastníky ON Semiconductor VKV 2021 znamenat? Fotky už nám letos nebudete tak jako dosud zasílat e-mailem, ale po registraci na www.vk-bike.eu si je budete ukládat ve svém profilu (ať už průběžně nebo jednorázově po kompletaci všech kopců)! Ve chvíli, kdy si uložíte fotky ze všech 20 vrcholů, obdržíme automaticky avízo, že jste letošní ročník dokončili. Fotodokumentaci následně v systému zkontrolujeme a pokud je vše v pořádku, uvědomíme vás e-mailem o tom, že jste se stali držiteli VKV.

Zaregistrovat se a vytvořit si tak profil na webu www.vk-bike.eu můžete již nyní. A již nyní si také můžete odzkoušet celý systém nahrávání fotek na dočasně vytvořené „Vrchařské koruně Testovací“. Nahrávání fotek v rámci VKV bude umožněno až po startu letošního ročníku. Budeme o tom včas informovat.

Fotografie do svého profilu na www.vk-bike.eu si můžete aktuálně ukládat prostřednictvím webového prohlížeče. Mobilní aplikace „Vrchařská koruna“ bude brzy dostupná v nové verzi, prostřednictvím níž se rovněž budete moci přihlásit do svého profilu na www.vk-bike.eu a ukládat zde fotky třeba přímo z terénu hned po zdolání vrcholu a pořízení fotografie.

Jsme si vědomi, že jde o novinku, na kterou si bude třeba zvyknout, ale věříme, že ji po prvotním osahání přivítáte. Nám, pořadatelům, její využití výrazně pomůže s administrativou. Pro véčkaře by navíc tento systém měl v budoucnu nabídnout i další benefit. Přímo ve svém profilu si budou moci ukládat fotky ze zdolávání vrcholů i v rámci dalších Vrchařských korun.

Takže neváhejte, vytvořte si na www.vk-bike.eu účet a otestuje, jak to celé funguje. Prozatím na Vrchařské koruně Testovací, později už naostro v rámci ON Semiconductor VKV 2021.

Případné dotazy zodpovíme v komentářích pod tímto příspěvkem nebo prostřednictvím e-mailu na adrese info@vkv-bike.cz. Níže ještě přikládáme pomocný manuál k registraci a prvním krůčkům na www.vk-bike.eu.