ON Semiconductor VKV 2019 je minulostí. Nás velice těší, že i sedmým rokem v řadě se podařilo udržet rostoucí trend počtu účastníků. A to nejen v hlavní kategorii. Posuďte sami.
 
Dosavadním maximem v počtu držitelů hlavní kategorie bylo 637 z loňského roku. Ten se podařilo překonat o 18 držitelů na hodnotu 655.
 
Nejvýraznější progres zaznamenala kategorie VKV junior – s Austinem na vrchol! Letos se do ní zapojilo neuvěřitelných 585 dětí, tedy o 165 více než v dosud rekordním loňském roce (420). Celkem 332 juniorů (vloni 302) navíc splnilo podmínku pro zisk ocenění, tzn. zdolat alespoň 5 vrcholů.
 
Posuny ale zaznamenáváme také ve VKV bez bariér, skládající se ze 3 samostatných kategorií. Mezi elektrokoly se oproti loňsku počet účastníků téměř ztrojnásobil (z 5 na 14), mezi přívěsnými vozíky téměř zdvojnásobil (z 6 na 11) a poprvé v historii máme i více než 3 držitele kategorie handicapovaných – letos 4.
 
A co to znamená v součtu?
 
Při zohlednění toho, že někteří cyklisté se zapojili do více kategorií současně a tudíž jsme každého takového započetli jen jednou, se celkový počet účastníků ON Semiconductor VKV 2019 vyšplhal na neuvěřitelných 1193! Poprvé v historii našeho projektu tak padla magická tisícovka, neboť dosavadní rekord z loňska činil 991 cyklistů!
 
Za to všem účastníkům, ale i partnerům VKV moc DĚKUJEME!