V sobotu 8. června jsme si užili první ze série veřejných vyjížděk v rámci ON Semiconductor VKV 2019. Určena byla zejména dětem a nesla název VKV dětská cyklojízda s Austinem.

Startovalo se od vsetínského zámku, který je jedním z padesáti vrcholů dětské kategorie v rámci aktuálního ročníku VKV. Ještě před tím, než se vydali na desetikilometrovou trasu, mohli účastníci využít šance pokochat se výhledem na město ze zámecké věže.

Poté již více než padesátka cyklistů vyrazila na Cyklostezku Bečva, po které zamířila do Ratiboře. V tamní pizzerii a burger grillu U ogarů pro ně byl připraven tříhodinový program plný soutěží a atrakcí. BESIP nabídl nejen dětem jízdu zručnosti a dospělým pak možnost otestovat si tak zvané alko brýle, které simulují rozpoložení člověka po konzumaci určitých dávek alkoholu či jiných návykových látek.

Zejména děti se vydováděly ve skákacím hradu nebo si s chutí zastřílely na hokejovou branku. V rolích pomocníků a rádců jim přitom byli hokejisté VHK ROBE Vsetín, kteří následně ochotně rozdávali autogramy. Velký zájem byl také o malování na obličej.