Vážení véčkaři, 6. ročník ON Semiconductor VKV je za námi a my vám přinášíme krátký statistický souhrn.
 
V hlavní kategorii ON Semiconductor VKV 2018 jsme navázali na trend všech předchozích ročníků. Tedy počet držitelů opět narostl. Letos se hlavní kategorie zúčastnilo 637 držitelů, čímž došlo k posunu dosavadního maxima z loňského roku o 64 držitelů!
 
Krásná a hlavně rekordní čísla registruje mládežnická kategorie VKV junior – s Austinem na vrchol! Zapojilo se do ní 406 dětí, což je sice o 14 méně než vloni, ovšem letos se účastníci zapojili výrazně aktivněji. Vždyť zdolali celkem 6157 vrcholů (loni 4166) a 5 či více vrcholů (což je třeba pro zisk ocenění) zdolalo 302 dětí (vloni „jen“ 193). Narostl i počet zúčastněných škol (z loňských 94 na 96) a sportovních klubů (z 39 na 49).
 
Pokud se týká kategorie VKV bez bariér, ta měla letos premiérově tři skupiny. Nově jsme totiž zavedli skupinu elektrokol, v rámci níž vrcholy zdolala pětice cyklistů. Ve skupině handicapovaných se stejně jako vloni zapojili tři sportovci a ve skupině přívěsných vozíků pak šestice sportovců, tedy o jednoho více než v minulém ročníku.
 
Suma sumárum se do 6. ročníku ON Semiconductor VKV v rámci všech kategorií zapojilo celkem neuvěřitelných 991 cyklistů (někteří se prolínají ve více kategoriích). DĚKUJEME!
 
A co nás čeká dál? Celý ročník samozřejmě vyvrcholí již tradičním galaprogramem, který se uskuteční v sobotu 2. února 2019 ve vsetínském domě kultury. Pozvánky v následujících dnech obdrží všichni držitelé. Ale ještě před galaprogramem nás čekají oblíbené ankety. První z nich již nyní probíhá na našem facebookovém profilu.