477.-479. místo: Petr Glogar

Místo bydliště: Suchdol nad Odrou
Věk: 36

Který vrchol se mi líbil nejvíce?

Nejhezčí byly pro mě Královec a Vrzavé skály

Který byl nejnáročnější?

Kupodivu asi Pod Kotlovou, „odskočil" jsem si tam ze Soláně při Kopřivnickém Drtiči, takže už jsem měl dost v nohách, tímhle jsem si to ještě natáhl, a cesta nazpátek na Soláň po kamenité cestě mi dala zabrat. Ale platí: „Když člověk nemůže, ještě třikrát může.", následně jsem pokračoval v Drtiči a vyjel ještě Javorník i Janíkovo sedlo. Nicméně těžké bylo i stoupání na Lysou u Vsetína, na „velkou" Lysou mě zase prohnal brácha (a ukázal mi, že moje forma není jak jsem myslel ;) nebo Kopřivná v silném dešti...

Na kolika vrcholech jsem letos VKV byl(a) poprvé v životě?

Letos jen čtyři: Lysá hora u Vsetína, Žídkův buk, Kopřivná a Královec.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Stále jezdím na starém MTB Maxbike, na kterém jsem objel letos všechny vrcholy.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

1034km a bez pár metrů téměř 18 nastoupaných kilometrů.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Nejvíce krušno mi bylo, když jsme s kamarády dojeli autem do Lidečka, abychom si udělali okruh po třech nejjižnějších vrcholech VKV a hned po prvním kilometru se ozvala rána a syčení – prořízl jsem zadní plášť (který neměl najeto ani 200km :( ), skoro centimetrová díra. Nastalo dilema, co teď - dojít nazpět k autu a počkat v hospodě, než to kluci objedou? Hospoda zní dobře :) ale kdy se pak dostanu na tyto vrcholy nejvzdálenější od domova? Nakonec to vyřešil odstřihnutý kus suchého zipu s neoprenem z chrániče rámu pod řetězem, kterým jsme zakryli díru, abych znovu nepíchl duši, která se samozřejmě drala ven, a takto jsem dojel celý okruh. Zprvu jsem jel opatrně, jako bych seděl na bedničce dynamitu, ale postupem času jsem se přestal omezovat a nakonec si sjel i trail z Královce :)

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Neměnil bych nic, každý si může najít způsob zdolávání vrcholů, který mu nejvíce vyhovuje – někdo to pojme jako závod, někdo to bere jako inspiraci k vyjížďkám po celý rok.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Jelikož mi nevyšel žádný z tipů, co jsem dával loni, opakuji je ;) - Čubův kopec s rozhlednou, Puntík, Búřov, Vsacký Cáb, Malý Javorník nad Frenštátem...

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Jako úspěch beru to, že se stále daří najít si čas a zdolat Vrchařské koruny, a to je také cíl do budoucna, k tomu malý sen, že to bude na novém kole ;)

 

Pro komentování příspěvků se prosím zaregistrujte.