468.-469. místo: Kamila Janišová

Místo bydliště: Lužná → Vsetín
Věk:
28

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?
Už při představování vrcholů jsem byla nadšená z výběru. Jelikož se objevovaly místa, kde jsem nikdy ani pěšky nebyla. Proto byl pro mě letošní ročník ve znamení užívání si každé vyjížďky, bez nějakého tlaku (oproti loňsku, kdy jsem si dala za cíl to zvládnout za měsíc, což se povedlo). A taky z toho důvodu, že nás čekalo stěhování.
Největší dojem na mě zanechal Svinec. Ten den vyšlo počasí, díky kterému byly krásné daleké výhledy. Srdcovka je Žídkův buk v Lužné, který byl doslova za barákem. Poté Javorníček a blízká Kaplička na Strčkové, Vrzavé skály (následované cukrovím v cukrárně u Šarmanů v Kašavě - mňam), Radhošť a vrcholy se stromem - Bludný, U Javoru. Cesta plná nádherných podzimních barev a výhledů směrem na Ondřejník (samotný vrchol mě moc neoslovil).
Ten, který nejméně asi není, našly by se nějaké se slabším hodnocením, ale i na těch se našlo něco hezkého či zajímavého.

Který vrchol byl nejnáročnější?
Kotlová se Sukenickou...po cyklošce do Karlovic, kde jsme se schovali před deštěm na zastávce, bylo docela chladno a hrozilo, že bude opět pršet. Ten den padla hranice 100km a nejvíce to pociťovala má sedací část :D
Mnohem náročnější byl pak výjezd na Jurkovičovu rozhlednu a Radhošť. Vymyslela jsem si trasu z domu ze Sychrova přes Švagery a Cáb. Trápenka hned na prvních km a pak výšlap na Radhošť po červené a přes sjezdovku, to jsem měla chuť hodit bika do lesa :D
Odměnou byl šutrovitý sjezd a protivítr od Valmezu až na Vsetín :D
Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?
Na 9 jak na biku, tak vůbec a na 3 jsem nikdy nebyla na biku.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)
Na svém 4-letém mazlíkovi Lapierre X-control 210 (full).
Celkem 15 výjezdů – 8x s manželem, 5x sama, 1x s mámou, 1x noční přejezd Javorníků s partou bikerů. Přiblížila jsem se autem 2x: Javorníček z nedostatku času a na Ondřejník s Lysou. Portáš jsem absolvovala v rámci nočního přejezdu, kdy jsem s doprovodem startovala z Nového Hrozenkova.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?
Najeto cca 713km a nastoupáno 15 420m.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?
Veselých bylo více a to od bahnitého úsměvu a polekání kolegy z práce cestou na Cábské jezírko :D, setkání s partou sokolíků cestou na Hostýn, kteří nás napájeli různými druhy rumu s colou :D, focení s mámou na samospoušť :D, přejezd Javorníků s čelovkama, setkávání se známými tvářemi z VKV komunity a i s novými. VKV vyjížďka s panem Zimovčákem a následný výšlap na Cábské jezírko s JJ a JP. Krušně mi bylo na Píškové, kdy jsem se sama ocitla kousek od party východně (rusky nebo ukrajinsky) mluvících chlapů co vypadali příšerně, rychle fotka a frrr pryč. Problém s přední brzdou, která ne a ne přestat pištět, až na 3 pokus se mi to podařilo seštelovat a byl konečně klid.
Obešla jsem se bez jakýchkoliv pádů, to ovšem neplatí o výjezdech, co nebyly na VKV. Těch bylo už hodně, naštěstí jen oděrka nebo modřina a bez újmy na biku.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?
Kategorie pro elektrokola, ikdyž... když mě při prudkém stoupání někdo takový předjede a má míň let jako já, tak mě to fakt naštve :D. Představení vrcholů na další ročník v jeden den a to pár dnů před zahájením.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?
Kaplička na Strčkové, Komonec, Svantovítova skála.

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).
Být zdravá a zlepšit se v technice.

 

Pro komentování příspěvků se prosím zaregistrujte.