396. místo: Petra Filgasová

Místo bydliště: Lužná
Věk: 40 let

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Všechny vrcholy byly krásné a všechny měli svoje kouzlo. Poslední tři vrcholy mi sice trvaly zdolat celý měsíc, vůbec toho nelituji, byly v barvách podzimu. VKV jsem započala spolu s VKZ, kterou se mi podařilo zdolat dříve a přestože jsou Chřiby
mojí srdeční záležitostí, tak doma je doma! A tím je celé Valašsko a jeho kopcovitý kraj.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Každý vrchol má v sobě špetku náročnosti a adrenalinu, proto nás tak lákají.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Díky VKV jsem byla letos na 7 vrcholech poprvé v životě.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Vrcholy jsem zdolávala na celoodpruženém ženském bikovém kole značky BMC a na silničním kole, jehož rám jsme spolu s manželem znovu vytáhli ze stodoly a díky manželovi-mechanikovi v jedné osobě,který jej uvedli do více než pojízdného stavu. Manželovi chci touto cestou moc poděkovat a za mne mu uděluji zlatou medaili nejen jako mému sparingpartnerovi, partnerovi, tvůrci tras a mechanikovi v jedné osobě, ale také jako velkému motivátorovi a podpoře (skloubil práci, rodinu a kolo). Své VKV si letos už odjel a se mnou si tuto korunu objel ještě podruhé!

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

Tachometr se zastavil na necelých 700 km a převýšení na 9990 km.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Veselých historek bylo nepočítaně, krušné se nám naštěstí vyhýbaly... Věnovali jsme s manželem duši jednomu potkavšímu cyklistovi, který jel také VKV.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Po organizační stránce, výběru kopců a nápadu samotném za sebe nic. Těším se na příští rok a věřím, že mi zdraví a rodina dovolí znovu vyrazit na kolo. Chci sebou vzít pár mých přátel, kteří sami jet nemohou, milují sport a přírodu, ale zatím bojují na životním bojišti. Byli se mnou v mysli i letos. Rozhodla jsem se napsat si jejich jména na rám kola. Kdyby se mi někdy zdálo, že je to těžké, tak při pohledu na kolo, určitě není!

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Ráda se nechám překvapovat, tak už teď se těším.

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Největším zážitkem pro mne byl druhý týden v srpnu, kdy jsme s manželem hned po práci vyráželi na kolo a vraceli se večer, podařilo se nám zdolat 10 vrcholů včetně úžasného přespání v autě pod přehradou Šance a brzkého výjezdu na Lysou horu.

 

Pro komentování příspěvků se prosím zaregistrujte.