346. místo: Svatava Španělová

Místo bydliště: Valašské Meziříčí
Věk: 54

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Hostýn se mi líbil nejvíc, mám ráda Hostýnské vrchy a nejméně se mi líbila Lysá hora nad Vsetínem, po asfaltu krátký strk.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Lysá hora, protože pro mě byla nejdál a náročná, ale zároveň krásná, byla jsem tam na kole poprvé.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Na 11

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Vrcholy jsem zdolávala na horském kole, nejčastěji se svou kamarádkou Bárou, která taky objela všechny vrcholy, a se svou rodinou, syny a manželem. Všechny vrcholy jsem zdolala z domu bez přiblížení, jednou jsme přespaly v Čeladné a pokračovaly druhý den na Ondřejník a domů.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

Asi 900 km.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Vždy jsem tvrdila, že Lysá hora je pro mě nedosažitelný vrchol kam nechci jet na kole. Díky VKV jsem se rozhodla to zkusit a musím vám poděkovat, že jsem o kousek posunula svoje limity, díky tomuto zážitku pro mě, tady u nás na Valašsku, žádný kopec není nedosažitelný. Děkuji vám za výzvu a svojí kamarádce, Báře Mrlinové, která ve mně věřila a podporovala mě.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Myslím, že to děláte dobře, byla jsem na vašem prvním setkání na Lysé a na vyhlášení dole pod Lysou, to můj syn, David Smrčka, jel první ročník a v podstatě mě k VKV přivedl. Od té doby se toho moc změnilo a podle počtu lidí, kteří VKV jezdí je vidět, že to děláte srdcem. Spousta lidí díky vám jezdí a poznává nové kraje. Když jsem například byla na Kotlové, potkala jsem na vrcholu jediného cyklistu, jak jinak chtěl vyfotit, to hovoří za všechno, vyhnali jste na kolo spoustu lidí, kteří by jinak možná jezdili taky, ale bez cíle a někdy by raději lenošili. 

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Nevím a ráda se nechám překvapit, mám ráda vrcholy, na které se dá přiblížit po hřebeni nebo jízdou v terénu. Nerada se přibližuji po hlavních cestách, ale chápu, že někdy to jinak nejde.

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Bylo řečeno výše, dosažení vrcholu Lysé hory z domova, Valašského Meziříčí.

 

Pro komentování příspěvků se prosím zaregistrujte.