213. místo: Roman Jurajda

Místo bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Věk: 44 let

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nejvíce se mi líbilo na osvědčených klasikách. Těmi byly Lysá hora, Radhošť, Hostýn, Portáš. Z nových vrcholů na mě zapůsobilo Cábské jezero, které mi přišlo velmi malebné, o tomto místě jsem neměl nejmenší tušení, přitom od něj bydlím doslova pár kilometrů. V tomto je úžasné kouzlo VKV, poznávání nepoznaného. Nejméně na mě dýchly Vrzavé skály a Klášťov.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Nejnáročnější mi přišly obě Lysé hory. Ta beskydská délkou stoupání, vsetínská zase procentem sklonu. Ovšem, poté následovaly skvělé sjezdy za odměnu.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Je to až neskutečné, ale na patnácti místech jsem byl opravdu poprvé.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Na horském kole. Jezdil jsem sám a z domu.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

Omlouvám se, nezaznamenával jsem si to. Snažil jsem se vždy v rámci jedné etapy zdolat několik vrcholů v dané lokalitě.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Největší „krizovku" jsem zažil na závěr při sjezdu z Kopřivné. Kdy jsem v poměrně velké rychlosti vyjel ze zatáčky, za níž jsem potkal na procházce mladší slečnu se svými třemi psy na volno. Stačil jsem ještě v dostatečné vzdálenosti zabrzdit, ale dva ze tří pejsků jsem skutečně „zaujal" a byli odhodláni se podívat blíže. Naštěstí se je podařilo na poslední chvíli slečně zadržet, chytila je za obojky, jim se to však vůbec nelíbilo. Psi byli velice neklidní, stavěli se na zadní, vrčeli, a když jsem po domluvě s paní majitelkou kolem nich procházel (byla to docela úzká pěšina) měla plné ruce práce, aby je udržela, dokonce je musela kopat koleny do hrudníku a žeber, aby je zklidnila. Jednalo se o rasu Bulmastif, kteří váží až 60 kg. Kombinace momentu překvapení, slabé ženy, a dvou bojových psů na volno mohla lehce přerůst ve velkou nepříjemnost. Nestalo se.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Aktuálně mě nenapadá nic. Myšlenka je skvělá.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Nemám tolik proježděny naše hory a okolí. Ale velmi se mi líbilo v Hostýnských horách. A pro mě osobně jsou velmi lákavé nádherná panoramata a výhledy do krajin. Takže klidně některý další vrchol s rozhlednou.

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Pro mě osobně je zážitkem každá vyjížďka se šťastným návratem. A stále platí ta úžasná rovnice ÚSILÍ ( cesta nahoru ) – ZÁŽITEK ( nový výhled a místo ) – ODMĚNA ( sjezd, cesta dolů ).
Co se týká úspěchů. Tak už je to pěkně vousatý úspěch, ale podařilo se mi jednou vyhrát závody na horských kolech 24 hodinovku v Zašové (rok 1996).
A do budoucna se mi snad podaří získat k sobě někoho z rodiny a objíždět vrcholy v tandemu.

 

Pro komentování příspěvků se prosím zaregistrujte.