156. místo: Jaroslav Hala

Místo bydliště: VIZOVICE
Věk: 43

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nejvíce se mi líbil Žídkův buk, Ondřejník a Královec. Nejméně zajímavá se mi zdála Lysá hora u Vsetína (křoví a kde nic, tu nic) a Plíšková (pěkná příroda, ale žádné panoramata, hospoda daleko).

Který vrchol byl nejnáročnější?

Zaručeně Kotlová, protože jsem se neuváženě rozhodl pro výjezd po žluté od Jezerného. Samý kámen, valoun a šutry. V kombinaci se stoupáním, jsem byl donucen poníženě tlačit kolo lesem, souběžně s cestou. Fuj! Ještě že mě nikdo neviděl.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Je to divné, ale 12 je to správné číslo.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Vše na horském kole. Vyrazil jsem celkem na 9 výletů ve skupině o síle jednoho muže. Obdivuji každého kdo mohl realizovat, časově nebo fyzicky, všechny výjezdy z domu. Mě chyběl hlavně čas, proto jsem se musel k vzdáleným vrcholům v okolí Frenštátu přiblížit vozem.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

530 km s převýšením 7000 m.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Krušná ani mimořádně veselá historka, která by stála za zmínku, se mi nestala. S žádným zvířátkem jsem se nesrazil. Všechny vrcholy jsem trefil napoprvé. Pouze Kopřivnou jsem projel několikrát, než jsem si uvědomil, že bych se na ni mohl konečně vyfotit.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Nic. Dokonce se mi líbí i ten adrenalin, zda jsem se vyfotil na správném místě. Např. Kopřivná nebo Javorníček mají v popisu vrcholů VKV fotku z jiného místa než jsou jejich turistické rozcestníky.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Toto nechám na pořadatelích. Já jsem šťastný, že nemusím používat mozek, a najde se někdo jiný, kdo za mě vymyslí, kam si mám zajet.

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Už jen to, že jsem projel všechny vrcholy VKV. Nemám ambice ostatním dokazovat, že vyjedu výš nebo dojedu dál. Pro mě je vítězství už jen to, že si mohu na pár hodin vyrazit kole do terénu a starosti nechat daleko za sebou.

 

Pro komentování příspěvků se prosím zaregistrujte.