131. místo: Karolína Cedidlová

Místo bydliště: Valašská Polanka
Věk: 24

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nejvíce se mně líbilo na Lysé hoře nebo na Bludném, to je sice místo kudy projíždím často, ale vždycky mě dokáže zaujmout něčím novým. Hodně se mi líbilo taky na Svinci, který mě překvapil krásnými výhledy do okolí. Naopak nejméně se mi líbilo na Píškové, kde mně ty zmiňované výhledy právě chyběly.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Nejnáročnější pro mě bylo zdolání Pusteven s Jurkovičovou rozhlednou. Při této trase jsem najela 165 km.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Na devíti - Vrzavé skály, Kopřivná, Žídkův buk, Píšková, U javora, Cábské jezero, Jurkovičova rozhledna, Svinec a Lysá u Vsetína.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Vrcholy jsem zdolávala na horském kole a přiblížila jsem se 2x. Poprvé autem Polanka – Valmez, odkud jsem s rodiči absolvovala společný výjezd na Svinec. Podruhé vlakem na trase Vsetín – Frýdlant, odkud jsem zamířila na Lysou horu s Ondřejníkem. 16 vrcholů jsem zdolala sama, na 3 se připojil kamarád a jeden jsem pokořila společně s rodiči.

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

815 km během 11 vyjížděk, nastoupáno 12 110 m.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Krušné chvíle jsem zažila cestou z Portáše, když mě na hřebenu na Malém Javorníku zastihla bouřka. Kvůli provazům vody jsem proletěla Příschlopem po zelené značce a zapomněla jsem odbočit na Javorníček. Veselá chvíle přišla, když jsem to zjistila až v Karlovicích a musela jsem šlapat zase zpátky nahoru. To už ale naštěstí bouřka odcházela dál na Slovensko.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Neřešila bych otázku přibližování se k vrcholům a povolila bych elektrokola. Každý ať si vrcholy zdolává tak, jak se na to cítí a hlavně tak, jak mu to zdraví dovolí.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Makytu, Pulčiny nebo Stratenec.

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Mým největším snem je, abych dál mohla dělat to, co mě baví. Všem přeju zdraví a spoustu bezproblémových kilometrů. Děkuju a za rok se budu zase těšit.

 

Pro komentování příspěvků se prosím zaregistrujte.