28.-31. místo: Václav Jelínek

Místo bydliště: Valašské Meziříčí
Věk:
14

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nejvíce se mi líbil noční Svinec, ze kterého byl nádherný výhled na noční města. Nejméně se mi líbil Klášťov, což je jen kupa bahna a na ní větší kus šutru. :D

Který vrchol byl nejnáročnější?

Žídkův buk. Jeli jsme na něj přes Klášťov a vraceli jsme se zpět stejnou trasou pod Klášťov. Zároveň zapadlo slunce a rychle se stmívalo. Čekala nás cesta nelehkým tereném v neznámé krajině po tmě. Párkrát jsme bloudili, měl jsem první a zároveň největší krizi.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl poprvé v životě?

Na desíti, Královec, Klášťov, Žídkův buk, Kopřivná, Vrzavé skály, Ondřejník, Kotlová, rozhledna Súkenická, Javorníček a Portáš.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

S mým bráchou a jeho spolužáky, jelo nás celkem pět, takže jsme se nenudili. Chtěl bych poděkovat škole, která nás v zdolávání vrcholů podporovala, už jen tím, že nám zameškané dny omluvila a dala nám trika s logem naší školy. Zároveň bych chtěl hochům poděkovat za to, že jsem mohl jet s nimi, i přesto, že jsem se někdy "přeřeknul" :D .

Přiblížili jsme se dvakrát, první den za Vsetína do Valašských Klobouk a třetí den a to z Valašského Meziříčí do Frýdlantu pod Ostravicí.

Kolik jsi během zdolávání najel kilometrů?

Kolem 430km.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil?

Mnoho, ale víc převládali ty veselé než ty krušné. Jednu krušnou historku jsme sdělil v druhé otázce. Z těch veselých například to, že jsem překonal svůj osobní rekord v maximální rychlosti, který jsem dosáhl při sjezdu z Lysé hory. :D

Co bych na VKV změnil či vylepšil?

Na VKV bych nic neměnil.

Jaký vrchol bych zařadil do příštího ročníku?

Veřovický Velký Javorník.

Můj největší cyklistický zážitek, úspěch, cíl (sen).

Chtěl bych dojet i VKV junior, s bráchou a bratranci máme přes prázdniny naplánovanou cestu k moři a mimo jiné se chci stát i držitelem VKO. Samozřejmě chci, aby se víc jezdilo VKV junior.

 

Pro komentování příspěvků se prosím zaregistrujte.