Místo bydliště: Nový Jičín – Kojetín
Věk: 31

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nejvíce se mi líbila kaplička Naděnka, Vodní kaplička a zvonice Martin. Ačkoliv můžou být pěkná, tak nemám rád místa s velkou koncentrací lidí, jako např. na Gruni, Ondřejníku, nebo na Radhošti.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Asi kaplička Naděnka, protože jsem ji šel/jel nadvakrát. Ale náročných vrcholů bylo letos dost, protože nerad tlačím kolo a letos jsem si tlačení díky bahnu užil více, než obvykle. 🙂

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Nechce se mi tomu věřit, ale je jich 10.

Jakým způsobem jsem zdolával(a) vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Plán byl po loňsku opět repete bez přiblížení, ale poslední dobou to plánování moc nefunguje a podle toho to taky letos dopadlo. Prvních 14 vrcholů bylo bez přiblížení za 3 dny, ale zbytek z různých důvodů už s přiblížením. Vše krom posledního Ondřejníku jsem objel sám na biku.

Kolik jsem během zdolávání najel(a) kilometrů?

Celkem 399 km a 10 448 nastoupaných metrů.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Dost krušně mi bylo při myšlence tlačení kola z Karlovic na Soláň kvůli defektu, ale nakonec z toho byla příjemná večerní procházka. Horší to bylo při výjezdu ke zvoničce Martin, kdy mi po cestě kolem chat pokousal nepříčetný hlídací pes obě dvě lýtka. Naštěstí to nebylo nic úplně vážného, tak jsem mohl pokračovat dál za své. Veselé bylo sjíždění některých vrcholů v bahně a taky bylo příjemné potkávat kolegy Véčkaře.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Super by bylo, kdyby šlo do aplikace přímo nahrávat fotky zdolaných vrcholů.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Lysou byste si mohli odpustit. 🙂