Místo bydliště: Halenkov
Věk: 53

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Miluju vrcholy s výhledy, místa nabitá  energií – Holý vrch, Naděnka, Vysoké Pole, Hostýn. Asi nebyl kopec co by se mi nelíbil..

Který vrchol byl nejnáročnější?

Sjezd po žluté z Petřkovické hory  v průtrži, co nebyla na radarech – nikdy nezapomenemu. Komonec a Šerklava, bláto všude kam se podíváš. Ještě dnes se mě o něm zdá.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Neuvěřitelných 11 a to jedu VKV popáté.

Jakým způsobem jsem zdolával(a) vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Půlku na co dům dal, druhou půlku zážitkově na pohodu na Treku Procaliber. Místo moře kolo. Letos jsem plnil více rolí. Superdomestik kamarádům a rodině, tradiční Ambasador VKV, řidič vozu, co se přibližoval, servismen, myč kol, atd.

Kolik jsem během zdolávání najel(a) kilometrů?

Více jak 400 km.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Mám rád takový ten medvědí styl jízdy, kdy „Cesta je cíl“, „Ja se dnes iba túlam“ a „Pane doktore vy jste se zase kochal“. Díky delším přiblížením jsem jeli mnoho vrcholů cestami od domu a poznali tak mnoho krásných  známých/neznámých míst. Když se to dobře pojme, i přiblížení má své velké kouzlo, 1-2 vrcholy, 30-60 km krásné okruhy, paráda, radost z cyklistiky. Úsměvných příhod spousta, zapomenout pití v autě na nejtěžší kopec, hospody zavřené, a tak.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Neskutečný dík pořadatelům za tento projekt, právě v jeho jednoduchosti je krása. Přesto si dovolím dva náměty. Tip 1 – Cestu vše z domu uznávám jako hodnotný  sportovní výkon, tito cyklisté, před kterými smekám, by měli být v pořadí před přibližovateli. Tip 2 – Lysá hora v každém ročníku, dávat si jí jako dvacátý (letos 21)  kopec se nikdy neomrzí.

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Poutní místo Dělanovec, Kaple pod Spinou.