Místo bydliště: Slavičín
Věk: 18 let

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nejvíce se mi líbily vrcholy: Radhošť, Komonec, Ondřejník a Bludný. Nejméně: Hajdovy paseky, Ochmelov (u Sivků), Letiště Hájky a Vysílač Sulačov.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Nejnáročnějším vrcholem byla Kohútka.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Díky VKV jsem letos poznal 32 nových míst.

Jakým způsobem jsem zdolával(a) vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Vrcholy jsem začal zdolávat v okamžiku spuštění. Svou vyjížďku jsem zahájil na Hostýně v čase 0:08 a prvních dvacet vrcholů uzavřel na Komonci o 37 hodin později. Po úspěšném absolvování hlavní kategorii jsem se dozvěděl od hlavních organizátorů, že jako student se můžu zapojit do juniorské kategorie, i přesto, že mi bylo 18 let. VKV jsem zdolával na horském kole Kellys. Na vrcholy mě občas doprovázel tatínek, popřípadě maminka na elektrokole.

Kolik jsem během zdolávání najel(a) kilometrů?

Během zdolávání hlavní kategorie jsem najezdil cca 380 km + juniorská kategorie, kde jsem najezdil cca 450 km = 830 km + v současné době doprovázím mé rodiče na některé vrcholy.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Byla sobota 1:30 hodin ráno, tma jako v pytli a já někde uprostřed lesa Hostýnských vrchů, když několik kilometrů od rozcestníku Baťková – Chléviska mi vběhla do cesty tři malá divoká prasata. V tu chvíli jsem přemýšlel, co budu vůbec dělat, když se objeví velký doprovod. Naštěstí se neobjevil. Já mezitím šlápl do pedálů a uháněl pryč z rizikového prostoru.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Super projekt, nic bych neměnil

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Do příštího ročníku bych zařadil vrcholy:
Na Koncích CZ/SK (nad obcí Šanov)
Klášťov 753 m.n.m. – nejvyšší kopec Vizovických vrchů