Místo bydliště: Pržno
Věk: 58

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Nejvíc se mi líbila zvonička Martin a Suchý vrch s nádherným výhledem, ale na většině vrcholů byly krásné výhledy. Nejméně Šerklava – cedule v lese.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Není lehkých vrcholů, ale nejhorší byl Komonec – kamení, bláto, dřevaři a bouřka v zádech.

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Na sedmi jsem byl úplně poprvé na některých jsem byl když tam ještě nic nebylo (Durch, Sámo, Svatopluk)

Jakým způsobem jsem zdolával(a) vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

Jedenáct let stará Merida Matts tfs 500 po deseti vrcholech odmítla dál fungovat, ale po generální opravě opět spolehlivě sloužila. Kopce jsme zdolávali společně s manželkou i když některé každý svou cestou. Vzdálenější s přiblížením autem.

Kolik jsem během zdolávání najel(a) kilometrů?

641 km s převýšením 9477 m

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Hned při prvním výjezdu jsme se s manželkou nemohli shodnout na cestě na Chladnou. Ona chtěla jet přes Prženské paseky já přes Mikulůvku. Tak jsme si dali závod a já bohužel prohrál i přesto, že jí prasklo lanko na přehazovačce.

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Vše je super. Možná nějaká zimní varianta na běžky?

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Jel jsem první ročník a myslím, že už tady máte objeté skoro všechno, tak jsem sáhnul do trošku vzdálenějších cílů. Kurovický lom, hrad Helfštýn, pomník T.G. Masaryka na Piškové, Malá Prašivá, Stracenec, Skýpalova skála, Klášťov.