Místo bydliště: Brumov-Bylnice
Věk: 41

Který vrchol se mi líbil nejvíce a který nejméně?

Krásná byla cesta po hřebenu z Kasáren na Kohútku. Vše začalo na Kasárnách v chatě Fran, kde jsme v sedm ráno dostali královskou snídani. Za 3,5 eura nás pan vrchní pustil ke švédskému stolu, co měl nachystaný pro své hosty. No, něco jsme jim nechali. Stejný vrchní tam už je věky a zažil nejeden nájezd žravých cyklistů. Sám pamatuju, když jsme před lety chatu obsadili  vyžrali s asi 20 mílaři. Takže vědel, že neskončíme druhým plátkem šunky. O to víc mu děkujem! Téměř celá hřebenovka byla pod sněhem, sem tam stopa od běžkaře, obloha čistá, slunce po mrazivé noci krásně hřálo. Úplná horská idylka. Jeli jsme to v osm ráno, takže to bylo ještě promrzlé a skoro celé sjízdné. Ale jet to jen o pár hodin později, tak tam jsme po kolena ve sněhu asi ještě teď.
Nejméně? Vsacký Cáb. Nemůže za to chudák kopec, ale majitel místní restaurace. Poté, co jsme dopili tam koupené kofoly, jsem vylil zbytek vody z bidonu a požádal na baru o čerstvou. To měla slečna ale striktně zakázané a mohla nabídnout jen půl litru balené za 25 korun.

Který vrchol byl nejnáročnější?

Letos asi Kunovická hůrka. Ale spíše to bylo půlnoční únavou, rozbitou cestou od Loučky a spoustou stromů přes cestu k rozhledně. Jinak krásné místo, jen by mne nikdy nenapadlo tam tahat kolo 🙂 (nebrat prosím jako kritiku, i takové vrcholy tam samozřejmě patří)

Na kolika vrcholech jsem letos díky VKV byl(a) poprvé v životě?

Asi na třech.

Jakým způsobem jsi zdolával vrcholy? (na jakém kole, s kým, s přiblížením nebo vše z domu)

“sednu a jedu” A když už to nešlo, tak se na 10-15 minut prospat, jet s radostí dál…

Kolik jsi během zdolávání najel(a) kilometrů?

330 km + 7 km domů z posledního kopce. Nastopáno 8,191 m.

Jakou veselou či krušnou historku jsem při zdolávání vrcholů zažil(a)?

Co bych na VKV změnil(a) či vylepšil(a)?

Nešahat!

Jaký vrchol bych zařadil(a) do příštího ročníku?

Magura