Termín konání:

30. března – 30. listopadu 2018

Pravidla:

ON Semiconductor Vrchařská korunu Valašska (VKV) je primárně cykloturistický projekt, nikoliv závod. Držitelem VKV se stává každý biker, který v daném období zdolá na jízdním kole (pozor: nikoliv na elektrokole – pro elektrokola je vyčleněna vedlejší kategorie VKV bez bariér) všech 20 předepsaných vrcholů. Jako důkaz je třeba na každém vrcholu se vyfotit tak, aby bylo patrné, že jde o daný vrchol, a pak poslat všech 20 fotografií na emailovou adresu info@vkv-bike.cz. K tomu je třeba připojit své jméno a místo bydliště (jen město či obec). O pořadí rozhoduje čas doručení fotek na náš mail.

Pro účast není nutné se nikde registrovat a samotná účast je bezplatná.

Bikeři se VKV účastní na vlastní nebezpečí!

Zasláním vrcholových fotografií, jména a bydliště dávají účastníci organizátorům souhlas tyto fotografie a informace použít ke zveřejnění na webových stránkách, facebooku a v tisku! Souhlas můžete kdykoli odvolat zasláním emailu na info@vkv-bike.cz.

Pokud nesouhlasíte se zveřejněním, je nutno to výslovně uvést v emailu. V takovém případě bude držitel veden ve výčtu držitelů jako „bezejmenný“.

Seznam vrcholů

Souhrn najdete v sekci Vrcholy. Obsahuje nejen samotný přehled vrcholů, ale i základní informace o nich, fotografie a také tip na výjezd.

Ceny:

Každý držitel VKV obdrží po skončení ročníku hodnotné ceny (certifikát, dárkové předměty s logem VKV a další ceny od partnerů akce). Stane se tak na tradičním galavečeru, který se tentokrát uskuteční 2. února 2019 v Domě kultury Vsetín.

Kategorie:

 1. HLAVNÍ KATEGORIE – o pořadí rozhoduje datum zaslání fotek na emailovou adresu info@vkv-bike.cz.
 2. VKV JUNIOR – S AUSTINEM NA VRCHOL! – kategorie pro děti a mládež – více zde.
 3. VKV BEZ BARIÉR – kategorie pro handicapované, cyklisty s přívěsnými vozíky a elektrokola – více zde
 4. VKV AMBASADOR – každý, kdo zdolá kompletní dvacítku vrcholů v dresu VKV, obdrží speciální ocenění pro VKV ambasadora.
 5. NEJMLADŠÍ DRŽITEL VKV
 6. NEJSTARŠÍ DRŽITEL VKV
 7. NEJLEPŠÍ BIKERKA VKV – tuto cenu obdrží bikerka, která jako první zdolá všech 20 vrcholů.
 8. MISS VKV – zvolena bude v prosinci prostřednictvím ankety na našem facebokovém profilu.
 9. MISSÁK VKV – zvolen bude v prosinci prostřednictvím ankety na našem facebookovém profilu.
 10. NEJLEPŠÍ FOTOGRAFIE HLAVNÍ KATEGORIE VKV – ze zaslaných fotografií v rámci hlavní kategorie budou vybráni nejlepší (nejoriginálnější) finalisté, ze kterých vzejde na základě hlasování na našem facebookovém profilu vítězná fotografie. Její autor získá od našich partnerů V-TOUR a ALPENVEREIN OEAV zájezd do Toskánska v hodnotě cca 11 000 Kč + upomínkové předměty. Autor druhé nejúspěšnější fotografie se může těšit na poukaz na zájezd v hodnotě 3 000 Kč + poukaz na roční členství v Alpenverein + upomínkové předměty. Autor třetí nejlepší fotografie pak získá poukaz na zájezd v hodnotě 1 500 Kč + upomínkové předměty.
 11. NEJLEPŠÍ FOTOGRAFIE VKV JUNIOR – S AUSTINEM NA VRCHOL! – ze zaslaných fotografií v rámci juniorské kategorie budou vybráni nejlepší (nejoriginálnější) finalisté, ze kterých vzejde na základě hlasování na našem facebookovém profilu vítězná fotografie. Její autor získá od našeho partnera ORBEA dětské jízdní kolo.
 12. NEJVZDÁLENĚJŠÍ DRŽITEL VKV
 13. NEJATRAKTIVNĚJŠÍ PŘÍBĚH – při zdolávání vrcholů každý z nás zažije spoustu zajímavých situací, příběhů. Ten nejatraktivnější bude v internetové anketě vybrán čtenáři.
 14. FOTO SOUTĚŽ RESORTU VALACHY – speciální cenu našeho partnera RESORT VALACHY obdrží autor, či autoři nejatraktivnějších fotografií z vrcholu Lemešná.
 15. SOUTĚŽ O ELEKTROKOLO SPOLEČNOSTI TOPKOLO  do slosování o elektrokolo od našeho partnera TOPKOLO se dostane každý, kdo zdolá v letos vydané edici dresu VKV či v dresu zmíněné společnosti alespoň 10 vrcholů. Díky tomu, že nové dresy VKV budou k odběru připraveny až v průběhu května, tak zájemci o zapojení do této soutěže mohou dodat fotky až do konce letošního ročníku (týká se to především těch, kteří akci dokončí již v průběhu dubna a začátku května).