Ještě něco málo přes 50 dní lze zdolávat vrcholy ON Semiconductor VKV 2019. Snahy cyklistů, kteří se touží mezi držitele 7. ročníku zařadit, ale v nadcházejících týdnech ovlivní na Vsetínsku dvě motoristické soutěže.

SOBOTA 12. ŘÍJNA

V sobotu 12. října se na hlavní silnici mezi Malou Bystřicí a kopcem Dušná uskuteční automobilové závody do vrchu. Tréninkové a následně i závodní jízdy organizátoři plánují v rozmezí od 9.15 do 16 hodin. Silnice bude uzavřená v úseku od bývalé restaurace U Kočíbů na Malé Bystřici (odbočka na Santov) až po hospodu na Dušné, a to od 7 do 17 hodin.

Dotčené vrcholy VKV: Z účastníků VKV se výše uvedené dotkne zejména těch, kteří 12. října plánují vyrazit na vrchol hlavní kategorie Vsacký Cáb či na juniorský vrchol Putýrka, které leží nedaleko Dušné.

SOBOTA 26. ŘÍJNA

O dva týdny později bude Vsetínsko dějištěm tradičního rallysprintu. Závodní vozy vyrazí na tratě v sobotu 26. října. Třikrát absolvují test v okolí Hošťálkové (starty prvního jezdce v 8:05, 11:29 a 14:53), dvakrát na trase Hošťálková – Semetín (8:30 a 11:54) a dvakrát na trase Vsetín – Růžďka – Horní Jasenka – Vesník (10:44 a 14:53). Z toho důvodu je třeba ve zmíněných lokalitách počítat s dopravními omezeními.

Z hlavních tahů se omezení dotknou silnice mezi Ratiboří a Hošťálkovou, dále pak k Držkové či přes Troják směrem k Tesáku (uzavírka od 6.35 do 17.45 hodin). Uzavřena bude i hlavní silnice ze Vsetína na Dušnou, a to od 7 do 15 hodin. Kromě zmíněných omezení na hlavních tazích je třeba také počítat s uzávěrami některých přilehlých místních komunikací, po nichž povedou rychlostní zkoušky závodu.

Další omezení se týkají komunikací v Semetíně a také tamní bike areny či části Cyklostezky Bečva, kde je také třeba počítat s uzávěrami, a to od 9 do 17.15 hodin.

Dotčené vrcholy VKV: V okolí Hošťálkové a Semetína musíme v sobotu 26. října počítat s obtížnou či nemožnou dostupností vrcholů hlavní kategorie Maruška a Nivka, z juniorské kategorie mohou problémy nastat u vrcholu Na Kopné. V případě okolí Horní Jasenky a Vesníku se cyklisté mohou potýkat s omezeními při přístupu k juniorským vrcholům Zámek Vsetín a Putýrka, případně k vrcholu hlavní kategorie Vsacký Cáb, pokud jej plánují pokořit od Vsetína směrem přes Dušnou.

Doporučujeme ve zmíněných termínech a lokalitách vybírat ke zdolávání vrcholy z jiných částí Valašska.

Detailnější informace k jednotlivým motoristickým závodům průběžně na webech organizátorů.

Závod do vrchu (12. 10.): www.vrchyhobbycup.cz

Rally Vsetín (26. 10.): www.vsetinrally.cz