Vážení véčkaři, plánovaný termín startu 8. ročníku ON Semiconductor VKV se blíží. Spolu s tím se však světem, a Českou republikou nevyjímaje, šíří pandemie koronaviru, na kterou vlády reagují přísnými opatřeními, jaká nemají v naší historii obdoby. Tato opatření výraznou měrou ovlivňují také předpokládaný průběh VKV a my jsme proto nuceni na to reagovat. Rozhodli jsme se proto zaujmout tato opatření, resp. postoje:

VÝMĚNA VRCHOLŮ

Od 1. března již tradičně průběžně zveřejňujeme vrcholy nového ročníku. V tuto chvíli je jich známo 16. Jeden z nich (Veľký Javorník) se ovšem nachází na slovenském území a další jeden (Krkostěna) přímo na česko-slovenských hranicích s nelehkým přístupem z české strany. A protože vlády České i Slovenské republiky rozhodly z důvodu pandemie koronaviru uzavřít své hranice, aniž je jasné, kdy dojde k jejich opětovnému otevření, jsme nuceni vrcholy Veľký Javorník a Krkostěna z letošního ročníku stáhnout. Nahradíme je jinými, které zveřejníme v sobotu 21. března.

START NOVÉHO ROČNÍKU

Start ON Semiconductor VKV 2020 je plánován na sobotu 28. března. Jak ale jistě dobře víte, naše země se aktuálně nachází ve stavu nouze a je vyhlášena celoplošná karanténa s termínem ukončení 24. března. Zda bude v tomto termínu skutečně ukončena nebo bude prodloužena, neví dnes nikdo. Do 24. března tedy vyčkáváme na další kroky vlády. Pokud by poté sáhla k takovým opatřením, která znemožní bezproblémový průběh 8. ročníku VKV, budeme nuceni termín startu posunout. Budeme včas informovat.