Dnes o půlnoci odstartuje odložený 8. ročník ON Semiconductor VKV. Bajkeři mohou v hlavní kategorii zdolávat klasicky 20 vrcholů. Ty jsou jako obvykle shodné s kategorií VKV bez bariér, do které jsou zařazeny skupiny hendikepovaných cyklistů, cyklistů s přívěsnými vozíky a cyklistů na elektrokolech. Mládežnická kategorie VKV junior – s Austinem na vrchol! má rovněž ve svém výčtu tuto dvacítku vrcholů a k tomu dalších třicet do celkového počtu padesáti. K úspěšnému pokoření této kategorie postačí juniorům zdolat libovolných pět kopců, ale platí, že čím víc jich zdolají, tím výše se v pořadí objeví.

Výše uvedená pravidla jsou již notoricky známá z uplynulých ročníků VKV. My v tuto chvíli připomínáme, abyste se při zdolávání kopců zaměřili na kvalitu fotek. Vyhlašujeme totiž těchto pět fotosoutěží o zajímavé ceny:

  1. NEJLEPŠÍ FOTOGRAFIE HLAVNÍ KATEGORIE VKV – ze zaslaných fotografií v rámci hlavní kategorie budou vybráni nejlepší (nejoriginálnější) finalisté, ze kterých vzejde na základě hlasování na našem facebookovém profilu vítězná fotografie. Její autor obdrží od společnosti V-Tour cyklistický zájezd.
  2. NEJLEPŠÍ FOTOGRAFIE VKV JUNIOR – S AUSTINEM NA VRCHOL! – ze zaslaných fotografií v rámci juniorské kategorie budou vybráni nejlepší (nejoriginálnější) finalisté, ze kterých vzejde na základě hlasování na našem facebookovém profilu vítězná fotografie. Její autor od našeho partnera Orbea získá dětské jízdní kolo.
  3. NEJLEPŠÍ FOTOGRAFIE Z VRCHOLU ZVONIČKA ZA MILOŇOVOU – speciální cenu v podobě volných vstupů do wellness hotelu Horal od našeho partnera Resortu Valachy obdrží autor, či autoři nejatraktivnějších fotografií z vrcholu Zvonička Za Miloňovou.
  4. NEJLEPŠÍ CESTOVATELSKÁ FOTOGRAFIE – Partneři Baobab TrailsBike Resort Valašsko a Bike park Kyčerka se speciální cenou (bude upřesněna) rozhodli ocenit autora nejlepší fotografie, dokumentující zdolávání atraktivních míst mimo region VKV. Hodnotit budou Roman Kalabus a Zbyněk Duchoň.
  5. FOTOGRAFIE NEJŠPINAVĚJŠÍHO BAJKERA – Partner Blankyt Plus ocení poukazem do své čistírny toho autora fotografie, která nejlépe dokumentuje, jak náročné z hlediska (ne)čistoty může být zdolávání vrcholů VKV.

Dovolujeme si současně připomenout, že všem véčkařům může putování po vrcholem usnadnit mobilní aplikace s názvem „Vrchařská koruna“, která je zdarma ke stažení. Obsahuje přehled všech 28 aktivních Vrchařských korun v ČR a na Slovensku včetně výčtu vrcholů a pravidel těchto Vrchařských korun. Novinkou je mapový podklad na bázi mapy.cz.

A na úplný závěr dodáváme, že letošní ročník VKV je spojen s benefičním projektem „Véčkaři pro Amálku“. Podrobnosti včetně toho, jak můžete benefici podpořit, najdete ZDE. Za jakýkoliv příspěvek moc děkujeme!